Skocz do zawartości


Zdjęcie

uszkodzona płyta główna ASUS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 mat1603

mat1603

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 14 03 2013 - 18:38

Witam.
Chciałbym prosić o pomoc odnośnie naprawy uszkodzonej płyty głównej. Jest to ASUS M4N68T-M LE V2. Uszkodziłem ją, gdy podczas wyjmowania karty graficznej, podczas gdy komputer był podłączony do zasilania, uszkodzenie nastąpiło prawdopodobnie poprzez wyładowanie elektrostatyczne. Aktualnie próbuję uruchomić gołą płytę główną z głośnikiem systemowym, nie reaguje na zwarcie pinów PWBTN, odpala dopiero po zwarciu odpowiednich pinów na układzie super io, w tym stanie sekcja zasilania procesora działa prawidłowo (sprawdzane oscyloskopem) chipset jest ciepły tak jak w przypadku poprawnej pracy jednak głośnik systemowy nie wydaje dźwięków, zauważyłem, że nie występuje również komunikacja z biosem. Mosfety sprawdzałem pod względem zwarcia. Zasilacz OCZ 500W, napięcia stabilne. Do płyty dochodzi zasilanie SB_PWR pali się zielona dioda). Aktualnie mam zastępczą płytę główną i komputer pracuje prawidłowo, reszta podzespołów nie została uszkodzona. Prosiłbym o radę, w jaki sposób mogę zlokalizować uszkodzony element lub schemat płyty.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 15 03 2013 - 23:44

Podejrzewam że bez specjalistycznego sprzętu nie odnajdziesz uszkodzonego elementu płyty głównej. Jeżeli masz ją jeszcze na gwarancji to wyślij ją na serwis, i czekaj aż przyjdzie z powrotem.

  • 1

#3 mat1603

mat1603

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 03 2013 - 18:59

Niestety nie jest na gwarancji. Nie mam pojęcia jaki "specjalistyczny sprzęt" jest używany przy diagnozowaniu takich żeczy, mam urządzenie "oscyloskopopodobne" do 10 mhz idzie coś zobaczyć. Najbardziej mi zależy na dokumentacji tej płyty lub podobnej której nie potrafię znaleźć.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 18 03 2013 - 16:31

Za darmo zapomnij, że dostaniesz dokumentację serwisową do tej płyty głównej, właśnie od tego są komputerowe serwisy sprzętu.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: ASUS M4N68T-M LE uszkodzenie



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych