Skocz do zawartości


Zdjęcie

ubuntu i nvidia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 20 05 2007 - 18:28

Witam,

Jestem świeżym użytkownikiem Ubuntu. Usuwałem go już kilka razy - tylko to pomagało.
Za każdym razem, gdy instalowałem sterowniki do Nvidii, po restarcie system odpalał się tylko w trybie graficznym i wyświetlał błąd na niebieskim ekranie pośród mnóstwa jakichś chińskich literek związany z "graphical interface". Sterowniki instaluję na 100% poprawnie. Moje Ubuntu to 7.04 Feisty Fawn.

  • 0

#2 sTmN

sTmN

    Początkujący

  • 32 postów

Napisano 20 05 2007 - 20:03

Sterowniki instalujesz poprawnie... a sterowniki są poprawne? ;)

  • 0

#3 dariosso

dariosso

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 21 05 2007 - 15:00

Sterowniki instalujesz poprawnie... a sterowniki są poprawne? ;)

Sterowniki instaluję z repozytorium, albo w Synapticu albo w terminalu. Za każdym razem to samo.
Czy dodano tak w ogóle obsługę procesorów graficznych z serii 8xxx??
  • 0

#4 johnyjohny

johnyjohny

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 04 06 2007 - 22:52

Ściągnij sterowniki do swojej karty bezpośrednio ze strony producenta i te zainstaluj.
Jeżeli sytuacja sie powtarza to w trybie konsoli wpisujesz

dpkg-reconfigure xserver-xorg

po wszystkim ustawiasz sobie wszystko (najlepiej zachować wartości domyślne), poźniej z roota reboot i załaduje się już w trybie graficznym, jeżeli nie to startx lub init5.
  • 0

#5 aclen

aclen

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 17 06 2007 - 20:47

zassaj z nvidia.com drivery. zamknij X w calosci czyli najprosciej telinit 3. sh nvidia----cos--tam-cos-tam.run i potem zmien w xorg'u tylko driver z nv na NVIDIA i bedzie po sprawia, w razie problemow zmienisz tylko nvidie na nv i bedzie to dalej dzialalo. btw: w murzynach zrobili juz takie cudo ze sie drivery do nvidi z X'ow instaluje?? :|


P.S. Calej mocy swojej karty z seri 8xxx nie wykorzystasz bo nvidia od zawsze lala na uzytkowniko *nix'ow ;-)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych