Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sposób na chorobę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dakross

Dakross

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 20 05 2008 - 19:45

Uważam,ze jest to ciekawy poradnika zapożyczony z innego forum.

Jak zachorować, pretekst żeby nie pójść do szkoły.

Na wstępie chciałbym powiedzieć, że to ma być udawana choroba tak żeby mamusia pożałowała synka/córkę;].••Zaczynam:

Zazwyczaj choroba powinna trwać trzy dni, więc:
1 dzien. wstęp „chorobie”
2 dzien. nasilające Sie objawy
3 dzien. powoli wracamy do zdrowia

1) Gorączka
Proszę nie „używać” kubka z gorącą wodą na czoło...
Czyli tu jest pytanie, co zrobić?
Moja odpowiedz: Zacząć energicznie dmuchać gorącym powietrzem w materiał czy poduszkę i przyłożyć sobie do czoła. Ta metoda zapewnia odpowiednią temperaturę czoła.

2)Jak oszukać termometr?
A) Elektroniczny termometr porostu udawać, że ma go się pod pachą a faktycznie nie mieć. Można wtedy powiedzieć, że się zepsuł.
;) Rtęciowych termometrowi nie wkładać do kubka z gorącą wodą, bo może się potłuc proponuję alby nabrać gorącej wody (max 40 o C) do foliowego worka
i trzymać do na kaloryferze. Potem wsadzić pod worek termometr.
C) Termometr Rtęciowy można po prostu trzepać w drugą stronę. (odrazu zaznaczę, że pisząc[trzepać] mam na myśli zbijanie temperatury z termometru w druga stronę ) <- tekst zapożyczony

3)Czego nie robić?
A)Nie mówić chce -mi sie wymiotować.
B)To ja zostanę w domu może... Matki zaczną cos podejrzewać.

4) Co powinno sie robić?
A) Mówić dziś mam wf czy PO i chcę iść, (ale nie tak żeby błagać na kolanach).
;] Mimo (sztucznego) kaszlu i gorączki (sztucznej) upierać się sie ze mi nic nie jest.
C) Mama jest w pracy? Gdy do ciebie dzwoni wybuchnij kaszlem i smętnym glosie powiedz ze pewnie sie zakrztusiłeś...
D) Wychodząc z domu zamykając drzwi wybuchnij takim kaszlem ze sąsiedzi przez „judasza” będą sie patrzeć.
E) Najlepiej zacząć chorobie w niedziele.

5) Tabletki
a)Nie łykajcie tabletek jak jesteście zdrowi wyrzucajcie je!Dołączona grafika!! To może mieć poważne skutki zdrowotne...
B)Pierwszego dnia pod wieczór (musicie bardziej udawać)powiedzcie ze myślałem ze już mi przeszło wiec nie łykałem ostatniej porcji tabletek.

EDIT: ;)
6) Lekarz
Z lekarzami jest problem. Nie zachęcam do pójścia. Nawet na to wasz doświadczony kolega zna sposób
a) Mówić ze nie chce mi sie kaszleć
;) „W tej chwili czuję jak by drapane w gardle”
c) „Czy mogę sie ubrać, bo to jakieś są przeciągi
d) Spróbować oziębić ręce. Jak wejdziesz podać dłoń lekarzowi.
E)
1. Wychodząc bierzesz kasę około 2 zł
2. Idziesz do sklepu i kupujesz paczki (lub cos w tym stylu)
3. Przy wejściu do przychodni jesz pączki, ale nie normalnie tylko ugryźć większy kawałek i połykać wtedy nasze gardło sie zaczerwienia.
EDIT 2 ;)
Bezwzględni rodzice, co wyganiają biedne „schorowane” dzieci do szkoły

Po1: Nie błagaj rodziców. Idź z chęcią.
Po2: Do nauczyciela odstawiaj mój poradnik, bo:
a)Nauczyciel wezwie twoich rodziców do szkoły żeby cię zabrali.
Co ci do da?
Twoja mama/tata musieli sie zwolnić z pracy i maja 1 dzień do tylu. Wiec żeby uniknąć takich sytuacji na następny raz cię pozostawia w domu

Reasumując:
1)Sztuczna choroba jest lepsza od 3 ziemniaków
2)Musicie poćwiczyć glos przed „chorobą”
3)Pijcie mleko

Uwaga jakiś miły modek/admin przeniósł to do poradników liczę na was piszcie nowe pomysły tylko:
a)Muszą być bezpieczne
b)Nie do wykrycia dla rodziców
c)Spełniać wymogi Unii Europejskiej

źródło http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=54486

  • 0

#2 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 20 05 2008 - 19:53

Ciekawy poradnik, dobre jest to z termometrem (czepać na odwrót) i z pączkami nie wiem czy bym na to wpadł ze gardło robi się czerwone ;)

  • 0

#3 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 20 05 2008 - 20:00

3)Czego nie robić?
A)Nie mówić chce -mi sie wymiotować.

Dlaczego? ;)

Dla mnie jako studenta większość porad jest raczej bezużyteczna, ale widać że autor się napracował. ;) Tak poza tym to nie rozumiem takiego kombinowania, ja do szkoły chodziłem z przyjemnością. ;)
  • 0

#4 Dodo_14

Dodo_14

    Początkujący

  • 146 postów

Napisano 20 05 2008 - 20:09

ja do szkoły chodziłem z przyjemnością. ;)



Ja nawet,nawet lubię chodzić do szkoły bo jak nie chodzę to się strasznie nudzę,ale bez przesady ;)
A Co do takiego kombinowania to też nie lubię kombinować bo potem są zaległości ;p które czasem trudno nadrobić. ;)
  • 0

#5 Weksel

Weksel

    Intel inside

  • 646 postów

Napisano 20 05 2008 - 20:53

A po co w ogóle tak kombinować.

Jak jeszcze uczyłem się w liceum (kilka lat temu), to wolałem iść na wagary (do kina, do parku, do centrum handlowego, gdziekolwiek...), a potem siostra pisała mi zwolnienie i było git. Przypał zrobił się dopiero jak nauczycielka zadzwoniła do rodziców, którzy nic nie wiedzieli o moich częstych nieobecnościach ;)

BTW: jak pójdziecie na studia, to prawie cały czas będziecie 'chorzy' ;)
  • 0

#6 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 20 05 2008 - 21:32

źródło http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=54486

ta... to wszystko wyjaśnia ;)
  • 0

#7 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 21 05 2008 - 13:57

Eee tam macie problemy. Po co kombinować ? Ja nawet jak jestem na poważnie troszku chory to ide do szkoły, bo w domu mi się nudzi.

No chyba, że są osoby jak kilku mich znajomych co grają dniami i nocami w jakieś gry typu WoW czy L2 to wtedy warto nie iść, bo nudzić się nie będzie ;]
  • 0

#8 Damixxxxxxx

Damixxxxxxx

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 05 2008 - 14:57

;] z tym termometrem to kiedys robilem! przydaje sie ;] ale ja tam powiem tylko ze mnie glowa boli i nie ide ;]
  • 0

#9 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 22 05 2008 - 01:17

dla mnie nie potrzebne... bo i tak gdy chcę iść do szkoły i idę, a jak nie chce to nikt mnie nie zmusza ;] a chodze, bo nie chce mi się później nadrabiać zaległości...
poza tym do nauki, a nie wymyślać jak zostać w domu i grać w tibie...
  • 0

#10 Gawron

Gawron

    Początkujący

  • 110 postów

Napisano 22 05 2008 - 13:55

Ten sposób jest IMO dla naiwnych rodziców. Gorączka nie objawia się tylko podwyższoną temp. ciała, dochodzi m.in. do osłabiebia organizmu. Człowiek się poci, nie je. Tutaj trzeba być przede wszystkim dobrym, przekonującym aktorem. Jak już kilka osób wcześniej wspomniało lepiej iść do tej szkoły niż mieć zaległości ;].
  • 0

#11 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 23 05 2008 - 12:05

Nie no wiesz takie sposoby są dla tibijczyków, których mi nie szkoda i podstawówki, w której nie ma co odrabiać ;]

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych