Skocz do zawartości


Zdjęcie

słaba jakość dźwięku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 bigsyke

bigsyke

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 11 2006 - 14:08

Witam

Zakupiłem ostatnio głośniki Creative T6100 i jakość dźwięku na nich jest poprostu fatalna. Szczególnie jeśli chodzi o bass :/ Jest on ustawiony praktycznie na minimum i przy głośno grającym sprzęcie ma się wrażenie, że subwoofer jest plastikowy ;) Zestaw jest podłączony do 6-kanałowej karty C-Media 8738/C3DX (ma ona juz chyba ze 4 lata) i moje pytanie jest takie: czy na zła jakość dźwięku ma wpływ moja karta ? Może powinienem kupic jakąś karte Sound Blaster Audigy ?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

  • 0

#2 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 23 11 2006 - 18:59

Karta dźwiękowa nie jest rewelacyjna, ale to nie znaczy, że od razu musisz ją wymieniać.
Można prosić o rozwinięcie tej myśli o plastykowym głośniku? Masz za mało basu? Próbowałeś grzebać przy equalizerach w odtwarzaczu/sterownikach?

  • 0

#3 bigsyke

bigsyke

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 23 11 2006 - 23:05

Zakupilem dzisiaj SB Audigy SE i jakosc dzwieku poprawila sie, przynajmniej taki mi sie wydaje ;) Co do platikowego glosnika, to chodzilo mi o to, ze bass nie jest taki czysty, ale rowniez nie jest to typowe "pierdzenie". Ciezko mi jest opisac ten dzwiek, ale kojarzy mi sie on wlasnie z czym platikowym ;) Nie jest to takie soczyste brzmienie, tylko taka padaka. Naprawde ciezko mi to opisac xD
  • 0

#4 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 27 11 2006 - 00:55

Powiem tak:
mialem i jeszcze mam bo mam do sprzedania Glosniki Creative Inspire P580/5800 i sa naprawde rewelacyjne. I z doswiadczenia wiem, ze na zintegrowanych kartach nie uzyskasz nawet 50% tego co te glosniki oferuja. Wiekszosc ustawien tych glosniczkow dostepna jest z poziomu panelu sterowania kart z rodziny Creative. A mam k. dzwiekowa posiadam taką : SoundBlaster Live! 5.1 Platinum moze i stara ale to naprawd rewelacyjny sprzet dla gracza/ sluchacza muzyki
  • 0

#5 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 02 12 2006 - 11:53

Zakupilem dzisiaj SB Audigy SE i jakosc dzwieku poprawila sie, przynajmniej taki mi sie wydaje Co do platikowego glosnika, to chodzilo mi o to, ze bass nie jest taki czysty, ale rowniez nie jest to typowe "pierdzenie". Ciezko mi jest opisac ten dzwiek, ale kojarzy mi sie on wlasnie z czym platikowym Nie jest to takie soczyste brzmienie, tylko taka padaka. Naprawde ciezko mi to opisac


A ja wiem o jaki dźwięk Ci chodzi. Miałem tak z moimi Cambridge Sound Works 4.1 tyle, że mam do nich kartę Sound Blaster live! 5.1 10 minut zabawy w ustawieniach i się poprawiło ;)
  • 0

#6 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 05 12 2006 - 14:06

Powiem tak:
mialem i jeszcze mam bo mam do sprzedania Glosniki Creative Inspire P580/5800 i sa naprawde rewelacyjne. I z doswiadczenia wiem, ze na zintegrowanych kartach nie uzyskasz nawet 50% tego co te glosniki oferuja. Wiekszosc ustawien tych glosniczkow dostepna jest z poziomu panelu sterowania kart z rodziny Creative. A mam k. dzwiekowa posiadam taką : SoundBlaster Live! 5.1 Platinum moze i stara ale to naprawd rewelacyjny sprzet dla gracza/ sluchacza muzyki


Tez mam te glosniki,ale czy one sa rewelacyjne,hmm zdecydowanie nie sa,sa po prostu bo sa.Nie jestem melomanem czy cos,ale jakosc do rewelacyjnych nie nalezy,fakt mozna przyjemnie pograc i posluchac muzy,ale bez przesady,nadrabiaja cena.
  • 0

#7 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 05 12 2006 - 17:57

No, ale każde głośniki trzeba skonfigurować, żeby uzyskać najlepsze efekty jakie oferują. To nie jest kino domowe o mocy 1000W :(
  • 0

#8 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 06 12 2006 - 12:47

Mam audigy 4 i wszystko na maxa wyzylowane i dostosowane do konkretnych aplikacji,ale nadal twierdze,ze do gornej polki to sie nie zaliczaja,sa srednio-srednie.Dla przecietnego gracza itd...wystarczajace,ja chcialbym cos wiecej :P
  • 0

#9 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 06 12 2006 - 16:37

Mam audigy 4 i wszystko na maxa wyzylowane i dostosowane do konkretnych aplikacji,ale nadal twierdze,ze do gornej polki to sie nie zaliczaja,sa srednio-srednie.Dla przecietnego gracza itd...wystarczajace,ja chcialbym cos wiecej


Super karta to nie jest i te głośniki, które masz, napewno już wycisnąłeś max z zestawu tak jak piszę, to nie jest kino o mocy 1000W tylko dużo, dużo mniejszej
  • 0

#10 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 07 12 2006 - 18:11

Super karta to nie jest tez fakt,ale jakby glosniczki byly lepsze na bank wiecej skorzystal bym z mozliwosci karty.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych