Skocz do zawartości


Zdjęcie

router/laptop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 15 07 2007 - 20:13

czesc

Kupuje laptopa i chcialbym kupic jakis router, ale nie znam sie na nich. Chcialbym kupic cos do 100zl, znalazlem cos takiego:

http://www.ceneo.pl/353081

Pewnie nie jest najlepszy, ale czy mozna kupic cos lepszego za taka cene?

dzieki

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 16 07 2007 - 14:43

Witam.

Po pierwsze, to ważne jest jaki tryb sieci obsługuje karta wifi w Twoim notebooku. Druga sprawa, że owy router nie ma trybu sieci bezprzewodowej - więc czy w ogóle chcesz mieć w ten sposób dostęp do internetu, czy tradycyjnie kablem?

Inna rzecz, poczytaj trochę o routerach d-linka. Ja osobiście nie lubię tej marki ze względu na przytrafiające się problemy z zapisem konfiguracji urządzenia, 'wysypywaniu' się softu i wiem, ile d-linków wraca na serwis :/ Jeśli mówimy o kwocie do 100zł to NetGear'a, którego szczerze polecam kupisz za około 80zł - mówimy o sprzęcie bez wifi, nowym na gwarancji. Jeśli już chcesz iść w kierunku sieci bezprzewodowej, to koszt takiego urządzenia oscyluje przy kwotach 130-150zł. Możesz też rozejrzeć się za używanym LinkSysem.


---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 16 07 2007 - 18:58

czesc

Dzieki za odpowiedz!

Laptopa kupuje takiego:

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/2722/

co do routera to może byc do maksymalnie 150zł, oczywiscie chodzi mi o bezprzewodowy. Co zatem polecasz?

Czy jezeli teraz uzywam na kompie zwyklym neostrade 320kb/s to jaka moze byc predkosc jezeli bede uzywal routera przy laptopie, czy taka sama?

dzieki!
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 16 07 2007 - 22:46

Witam.

Owy model notebooka obsługuje tryb b/g - czyli standard. Jeśli chodzi o router to jest pewien problem, bo nie zaznaczyłeś na początku iż mowa jest o neostradzie i podając cenę wprowadziłem Cię niejako w błąd :/ W tym przypadku ceny routerów są wyższe i tak np. tutaj masz najtańszy model NetGear'a. Nawet w przypadku innych producentów - tych lepszych - ceny są podobne - dla przykładu Pentagram Cerberus kosztuje 253zł...

Jeśli natomiast chodzi o podział łącza - nie zauważysz różnicy. Ja mam u siebie 512kb i każdy z czterech komputerów ma ten sam, maxymalny transfer.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 17 07 2007 - 13:28

Dzieki, teraz wszystko jasne ;)

Chyba kupie ten Pentagram Cerberus, nie wiem w czym jest on taki dobry, ale czytalem ze to porzadny sprzet.

na razie

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych