Skocz do zawartości


Zdjęcie

płyta ASRock Z270 Gaming K4 problem z biosem UEFI i przywracaniem systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 szoki

szoki

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 06 04 2017 - 17:31

Jeżeli w złym dziale to przepraszam 
 
Witam parę dni temu wymieniłem płytę na ASRock Z270 Gaming K4 LGA1151 Intel Z270 DDR4 ATX .System miałem Windows 8 więc do nowej płyty chciałem postawić nowy system Windows 10.Miałem z tym problemy bo przy próbie wyboru partycji dostawałem taką informację 
 
wjJwc4v.jpg
 
w biosie miałem jako pierwsze UEFI ATAPI
 
JDgU06Q.jpg
 
 
zmieniłem w biosie boot 3 na eufi i automatycznie Sata 1 i Sata 2 przeszły jako pierwsze . Teraz mogłem wgrać nowy Windows 10 . I wszystko był ok . Do momentu gdy po jakimś tam czasie potrzebowałem przywrócić system do paru dni wstecz . 
 
gP7TlHO.jpg
 

Wiec wszedłem do biosu by zmienić to co ustawiałem wcześniej w Boot Option z powrotem na UEFI ATAPI jako pierwszy . No i się zdziwiłem bo nie ma tam już UEFI ATAPI a zamiast tego jest USB Generic nawt nie wiem co to jest.Wcześniej tego nie było i teraz nie ma opcji do zmiany na UEFI doszła też nowa pozycja USB Device BBS Priorities
 
Pcj2qTA.jpg
 
Próbowałem zmienić to też w Load UEFI Defaults 
 
8mv2Vb3.jpg
 
ale bez zmian . Teraz nie wie czy te zmiany dokonane wczesniej prze zemnie są powodem że nie mogę zrobić przywracania systemu czy to inny problem . Po za tym wszystko jest ok . Głównie mi zależy bym mógł używać przywracania systemu

 

pomyślałem też by naprawić system używając płyty ale zatrzymałem się na opcjach zaawansowanych bo nie jestem pewny co kliknąć 

 

751wXLj.jpg

 

ewentualnie postawić system na nowo z opcją bez utraty danych . Ale to zawsze ryzyko że jednak coś się usunie a nie chciał bym tego



Użytkownik szoki edytował ten post 06 04 2017 - 17:45

  • 0

#2 szoki

szoki

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 08 04 2017 - 07:52

trudny temat czy złe pytanie ?????



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych