Skocz do zawartości


Zdjęcie

problemy systemowe w laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tyrabyjt

tyrabyjt

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 13 12 2020 - 10:00

Witam.

Bardzo proszę o pomoc w sprawie laptopa. Około miesiaca temu nie mogłem uruchomić przeglądarki gdy odpaliłem laptop w trybie awaryjnym, pokazywało mi błędne hasło. Dałem lapka do informatyka który stwierdził że przeglądarki nie mogłem uruchomić bo prawdopodobnie błąd był przy aktualizacji jej, a jesli chodzi o blednę hasło dzieje się tak bo to konto microsofta a nie lokalne. Udało sie go postawić do żywych, ale po powrocie do domu i odpaleniu lapka wyskoczył bład niebieskiego ekranu(critical_process_dead).Nie udało się naprawić systemu(podmienic tego bledu) ani lapek nawet nie zrobił pliku w którym by pokazał gdzie się wysypuje-pozostał format-ale tylko dysk c(d: był nie ruszany)po paru uruchomieniach wyskoczył taki blad:

 

https://ibb.co/KKw3km7

 

Niestety jedyne co znalazłem to fora anglojezyczne i jedyne co zrozumiałem to ze ludzie mieli takie problemy(choc nie zawsze) ze jak uruchomili lapka to nie mogli sterowac myszka ani klawa nie odpowiadała(reszty rzeczy z informatycznego punktu nie rozumiałem)u mnie jak nadusze ok,system odpala sie normalnie.Dzwoniłem do informatyka i powiedział że:jesli bys sie powtarzało (a powtarza sie za kazdym uruchomieniem) zrobic cos takiego jak :wylaczyc secure boot,ale stwierdził ze chyba sie wywaliło cos grubiej z partycjami  dysku na ktorym jest system i zeby temu zaradzic walnac system na nowo usuwajac wszystkie partycje z dysku i utworzyc na nowo.Niestety za poprzedni format i pomoc ostro mnie skasował $$$

 

I tutaj moje pytanie do Was:

 

Czy warto ten secure boot wylaczyc:

1.czy jest to bezpieczne(w sensie zabezpieczenie ze lapek nie będzie wtedy chroniony i narażony na ataki hakerów i wirusy?)

2.czy po takim wylaczeniu boota ten bład jeszcze bardziej sie zrypie i moge własnie nie moc korzytac z myszki ,lub klawy

3.Czy jesli mi to nie przeskzadza zostawic to jak jest-czy z czasem ten bład moze sie bardziej "pogłębić" i przez niego lapek moze sie nie uruchamiac,badz miec inne powazne błedy?

4.Czy na taki blad pomogłby format znowu samego dysku c?

5.Ogólnie co polecacie na ten rodzaj błedu i czy macie sposoby zeby temu zapobiec?

 

Pytam poniewaz na dysku d mam ponad 300gb mega waznych danych,a nie mam na co ich zgrac i boje sie zeby lapek nie siadł tak zebym nie miał zaraz do nich dostepu.

 

Z góry dziekuje i przepraszam za rozprawke.

 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych