Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem ze sterownikami karty graficznej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pegazu

pegazu

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 16 05 2014 - 20:57

Witajcie, mam jakis problem ze sterownikami do karty graf w laptopie. Przeczytalem juz chyba wszystko co mozliwe na temat w google i jestem w punkcie zero.Mam nadzieje na czyjas cierpliwosc i pomoc bo inaczej sytuacja moze odbic sie powaznie na moim zdrowiu psychicznym :P. A wiec mam lap samsung r780 z grafika ati mobility radeon serii 5xxx. Po wgraniu na nowo systemu win7 ( 2x ),karta przestala istniec, nie widac jej w menedzerze urzadzen, nie widza jej programy typu EVEREST, przy probach wgrania catalyst AMD,przy wybraniu starannie potrzebnych parametrow pokazuje sie komunikat, ze takowy sprzet nie istnieje, do tego proby uruchomienia autodetektora karty z tej samej strony AMD koncza sie jeszcze przed jego instalacja komunikatem "Nie można załadować sterownika wykrywania", JEDNAK w trybie awaryjnym ten autodetektor odpala sie i nawet znajduje moja karte graficzna, zciaga odpowiednie sterowniki, jednak tez nie moge ich zainstalowac. Moja wiedza o komputerach nie wykracza poza standardowe procedury, wiec mam nadzieje na jakakolwiek pomoc. Pozdrawiam

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 17 05 2014 - 00:49

W biosie jest włączona grafika dedykowana ? Czy masz włączone przełaczanie grafik między integrą a radeonem (Graphics mode - Switchable) ?

Spróbuj tych sterowników http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388380 bo jeśli pobierasz od AMD to zawsze będzie problem. Trafił ci się niestety felerny sprzęt który ma odwieczny problem z grafikami AMD. Poza tym po instalacji systemu zachowaj kolejność w instalacji sterowników - chipset,  grafika zintegrowana poźniej dedykowana - to też ma znaczenie.



  • 0

#3 pegazu

pegazu

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 17 05 2014 - 10:10

Zciagnalem i zainstalowalem CCC z linka ktory mi podales, pomoglo, karta sie pokazala i dzala ze sterownikami. To dla mnie wielka rzecz po 2 miesiacach na VGA. Dziekuje i pozdrawiam



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych