Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z uruchomieniem netbooka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kamilukas3

kamilukas3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 20 11 2014 - 14:33

Witam mam problem z moim netbookiem asusem u32u. Podczas próby uruchomienia wyskakuje okno opcje odzyskiwania systemu. Problem polega na tym ze po wybraniu języka w kolejnym etapie nie ma żadnego systemu operacyjnego.

Próbowałem zainstalować system od nowa korzystając z różnych programów takich jak Lili do linuxa unebotin, ultra iso i tego typu podobnych jednak w każdym przypadku kończy się to tak samo.
Po ustawieniu w biosie pendrive jako first boot mruga biała kreska w lewym górnym rogu i nic się nie dzieje.

Nie mam możliwości spróbowania z płyty, nie mam przenośnego napędu optycznego a kupowanie go z nadzieją ze to coś da średnio mnie urządza.

Pomóżcie mi uruchomić moj komputer. Obojętnie jaki system byleby dzialal

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 20 11 2014 - 20:51

O jakim netbooku mowa?

  • 0

#3 kamilukas3

kamilukas3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 21 11 2014 - 00:01

Asus U32U
Masz jakiś pomysł co z tym fantem zrobić? :)
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 21 11 2014 - 08:17

Podczas uruchamiania netbooka wciskaj impulsywnie klawisz F10 -jak sie coś pojawi nacisnij ENTER i czekaj (pod żadnym pozorem nie wyłączaj netbooka)
  • 0

#5 www_laptom_pl

www_laptom_pl

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 25 11 2014 - 20:18

Screen'a z HDtune wrzuć. Możliwe że dysk jest uszkodzony.


  • 0

#6 kamilukas3

kamilukas3

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 26 11 2014 - 12:34

Gdy wciskam f10 poprostu wchodzi mi do biosa. Nie mam jak mam wrzucić screena z HD tuna bo nie mogę zabotowac nic z pendrive a do systemu nie wejdę bo mam opcje odzyskiwania systemu które nie działają.
Zarówno pendrive jak i dysk są widoczne w biosie. Nie mam sprawnego portu usb 2.0 wiec pomyślałem ze podłącze huba usb 2.0 do portu USB 3.0 lecz komputer się zwyczajnie zawiesza podczas startu
Może wrzucę zdjęcie z ustawieniami biosu?
  • 0

#7 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 27 11 2014 - 11:29

A długo kolega wytrzymał z tym mrugającym kursorem? Kojarzę, że kiedyś instalacja wina z USB szła masakrycznie długo.  Może w celu sprawdzenia samej sprawności bootowania z USB dobrze byłoby nagrać coś małego co się szybko wczyta. Chociażby memtesta.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych