Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] z uruchomieniem Windows7 bo restarcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 yubby

yubby

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 29 10 2012 - 18:01

Siema.
Niedawno podczas pracy na baterii ta rozładowała się w moim laptopie Fujitsu Siemens Amilo Pa 3553, komputer wyłączył się.
Po ponownym uruchomieniu proponuje mi 2 rozwiązania:
1) narzędzie do naprawiania systemu
2) uruchomienie normalne win 7.
Wybór opcji 1) powoduje jedynie załadowanie ponownie danego okna. Po wybraniu 2) windows przez chwilę ładuje się, po czym na ułamek sekundy wyrzyca blue screen i zaczyna uruchamiać się od nowa.
Tak w kółko.
(Jednorazowo bluescreen pojawił się na dłużej z komunikatem unmountable boot volume i statusem
stop 0x000000ED)
Trochę pogrzebałem, odkryłem na kompie narzędzie grub4dos, ale nie umiem zniego korzystać. Żadna z zaproponowanych opcji nie poskutkowała, dopiero uruchomienie w trybie full debug output pozwoliło mi dotrzeć do rozszerzonego menu uruchamiania komputera. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym rozruch zatrzymuje się na pliku Classpnp.sys, po czym uruchamia komputer ponownie. Po tym uruchomieniu pojawia się komunikat unexpected I/O has occured ze statusem 0xc00000e9
Aktualnie nadaję z ubuntu i nie wiem jak postawić windowsa na nogi, a przede wszystkim nie wiem co może być przyczyną problemów.
Przed awarią nie podłączałem nowych urządzeń, parę uruchomień przed zainstalowałem tylko youtube downloader, ale później pracowałem bez zarzutu.

Próbowałem wyciągać, przełączać kości ram wg jednej z rad - nie pomogło, zmieniałem nazwę classpnp.sys na classpnp.old jak ktoś radził - bootowanie hamowało na disk.sys. wykonałem też skan memtestem, 0 błędów. helf ;[

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 0xc00000e9 bootowanie komputera instalacja Windows kolejność bootowania Memtest86+ testowanie pamięci



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych