Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z siecią


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tormi

tormi

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 11 03 2009 - 21:31

witam!
Mam taki problem: Jak chcę się połączyć moim laptopem do sieci wifi z routera ADSL linksys (jakiś taki czarny bez antenki) to czasem jest ok a czasem nie. Mianowicie jak włączam komp to zawsze nawiązuję połączenie z siecią lokalną (Jakiej nie posiadam- ale to szczegół) czyli na pasku zadań pokazują mi się taki dwa monitorki ale bez globusika. No i wtedy muszę wejść tak do "połącz z" i się kilka razy rozłączyć i włączyć i no i się za którymś czasem się pokarze ten globusik. Czasem się od razu po włączeniu się łączy i jest ok ale nie zawsze. Czasami jest tak że nawet jak się połączy i jest ten globus to np gg się połączy, wejdę na główną stronę i potem już nic nie mogę zrobić tak jakby się rozłączył mimo że jen globus dalej jest a firefox pokazuje tak jakby ładował stronę ale nic się nie dzieje i wtedy muszę zrestartować komp. Czyli po prostu czasem wogóle się nie łączy z netem a czasem się łączy a potem nie działa. Czasami jest tak że jak włączam to się od razu łączy i jest ok. Niech mi ktoś mądry powie dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić. Od razu powiem że nie interesują mnie wypowiedzi np: " poszukaj w google" albo " nic nie może zakłócać połączenia". Jeśli ktoś się naprawdę zna na rzeczy to niech mi powie o co chodzi. Z góry dziękuję :)

P.S. Może to coś z ustawieniami routera?? Może ktoś może ktoś mi powie jak to ma być ustawione.Tam jest coś takiego jak: "Połączenie na żądanie" i "utrzymanie aktywności"- które ma być wybrane?? No nie wiem może ktoś ma jakiś pomysł :)

  • 0

#2 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 13 03 2009 - 22:24

Witam,

ja bym zaczął od resetu routera do ustawień fabrycznych i upgrade'u firmware do najnowszego. Spróbuj połączyć się nie zabezpieczając sieci hasłem - być może zastosowany jest tryb, którego Twoja karta wifi nie obsługuje.

A jeżeli to nie podziała, to proponuje oddać routera na gwarancji - jeżeli takowa już minęła to możesz otworzyć szeroko okno i pożegnać firmę LinkSy(f)s.
Jeżeli to router do domu, to możesz pomyśleć o dLinku 524 z najnowszym fw, albo Cerberusie. Ewentualnie jak chcesz coś lepszego to Asus.



---
Pozdrawiam
Hugster

  • 0

#3 tormi

tormi

    Początkujący

  • 52 postów

Napisano 21 03 2009 - 20:01

no w końcu! znalazłem źródło moich problemów z siecią WiFi. Mianowicie jest mi program P2P czyli mój BearShare 5.2.5(ta wersja najbardziej mi odpowiada). Jeśli nie uruchamia się on razem z systemem to net śmiga aż miło ale jeśli tylko go włączę zaraz przestaje mi działać net i muszę uruchomić ponownie komp. Więc zainstalowałem ares'a i przez chwilę było dobrze. Ale potem zrobiło się jeszcze gorzej gdyż przy każdym włączeniu ares'a wyłącza mi się net(co ma piernik do wiatraka?). Mało tego żeby się połączyć to nawet restart kompa nie pomaga tyko muszę zrestartować router. Może mi kto w jakiś cywilizowany sposób wyjaśnić dlaczego tak jest i ewentualnie z jakiego programu P2P mogę używać żeby nie powodował problemów z siecią??

P.S: Innych programów nie sprawdzałem tylko ten BS 5.2.5 i ares.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych