Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z siecia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OLEJ

OLEJ

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 09 2006 - 08:17

Mam swiezo zalozony internet z sieci osiedlowej 360/128 ale cos nie chodzi tak jak trzeba, ping jest strasznie niestabilny. Ostatnio zauwazylem ze nawet ping do bramy serwera w sieci jest niestabilny i waha sie od 1 nawet do 1000 ms. czy moze byc spowodowane takie opoznienie , czy moge miec cos w domju pokrzanione czy to wina kabli/ switchy ?

  • 0

#2 Spider_man

Spider_man

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 18 09 2006 - 09:05

A w jaki sposób masz to podłączone? Ja obstawiam, że to jest sieć bezprzewodowa i masz słabą antenę. Może być też tak, że w okolicy jest kilka sieci na jednym kanale. Ale u Ciebie raczej wszystko jest OK. Proponuję zgłosić sprawę Twojemu ISP

Pozdrawiam

Spider

  • 0

#3 OLEJ

OLEJ

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 09 2006 - 09:14

nie, w sklad sieci wchodza 3 bloki ktore sa okablowane, nic droga radiowa,

btw zglosze to adminowi ale pewnie bedzie sie bronic wiec chce miec cos na uzasadnienie moich slow, no i musze miec pewnosc ze to nic u mnie bo obciach by byl,
  • 0

#4 Spider_man

Spider_man

    Początkujący

  • 19 postów

Napisano 18 09 2006 - 10:44

Kolega też się kłócił z adminem o niestabilnego pinga. Pomogło przesłanie pliku ze zrzuconym pingiem (ping xxx.xxx.xxx.xxx -l 1500 -t > c:\ping.txt). No, oczywiście trzeba to w sensownym czasie wyłączyć :)
Bloki mogą być okablowane i podłączone radiem dalej. Jeśli to wszystko idzie po miedzi, to muszą mieć coś okropnie nakopane :)

A, no i nie przejmuj się obciachu. Informatycy są przyzwyczajeni do użytkowników, którzy ględzą, a nie mają racji :D

Pozdrawiam

Spider

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych