Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] z sformatowaniem dysku z Windows XP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 09 11 2012 - 20:55

witam,
mam na swym komputerze zainstalowane 2 systemy (XP) , od jakiegoś czasu jeden z nich się nie uruchamia , postanowiłem sformatować kompa lecz wyskoczyło niebieskie tło i błąd stop STOP: 0*0000007b , czy to wina wirusa czym to zeskanować? w jaki sposób dam rade sformatować komputer? czy programem gparted czy innym, narazie korzystam z tego kompa tylko na drugim systemie , oto parametry mojego kompa
1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG

Użytkownik piterg1 edytował ten post 09 11 2012 - 20:56

  • 0

#2 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 09 11 2012 - 22:29

O ile masz każdy system na oddzielnej partycji to nie ma problemu - użyj GParted do sformatowania tej z niepotrzebnym systemem, następnie ustal rozruch programem EasyBCD. Jeśli oba systemy są na jednej partycji to cóż, przyjdzie CI ją całą sformatować i wrzucić czystą instalację systemu - i tu użyj GParted.

Użytkownik Igorius edytował ten post 09 11 2012 - 22:30

  • 0

#3 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 11 2012 - 02:16

Obydwa systemy oryginalne? ;>
  • 1

#4 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 11 2012 - 10:12

tak obydwa systemy są orginalne i dwa systemy zainstalowane na jednej partycji C , użyje gparted i spróbuje nim sformatować (a w tym progamie trzeba coś zaznaczać żeby formatować to prosty program ?)
a jeśli chodzi o easyBCD to jak dokładnie się nim obsłużyć?
  • 0

#5 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 11 2012 - 11:06

Uruchamiasz GParted i zobaczysz fizyczne rozmieszczenie partycji na dysku przedstawionego jednak jako ciągła przestrzeń. Na jednej partycji jest Windows. Możesz ją usunąć, przesunąć, zmienić jej rozmiar lub dowolną kombinację powyższych. Podobnie z każdą inną partycją.

W linku masz wszystko opisane. Powodzenia.
http://www.vista.pl/porady/767_narzedzie_gparted_1_jak_utworzyc_nowa_partycje_na_dysku_twardym_bez_utraty_danych_.html

Użytkownik Qauke edytował ten post 10 11 2012 - 11:11

  • 1

#6 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 11 2012 - 17:17

ale jak ją sformatuje czyli całą partycje C , czy tam usune , to da rade się wtedy zainstalować system windows?

i jeszcze jedno ściągałem program gparted i jest on w w rozszerzeniu .iso w winrar i próbowałem nagrać przez ashampoo i ImgBurn i nie powiodło się to jak to nagrać?
  • 0

#7 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 11 2012 - 19:56

To jest chyba logiczne jak sformatujesz całą systemową partycję to będziesz musiał na nowo zainstalować swojego Windowsa.
Gdzieś Ty pobierał tego G-Parted ? xD ISO nie wypakujesz! po ściagnięciu klikasz PPM na tą ikone -> nagraj przez... i po krzyku.
  • 1

#8 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 11 2012 - 11:46

ISO nie wypakujesz! po ściagnięciu klikasz PPM na tą ikone -> nagraj przez... i po krzyku.


nie mam takiej opcji żeby pisało nagraj przez
progam pobierałem ze strony http://www.dobreprogramy.pl/GParted,Program,Windows,13209.html
  • 0

#9 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2012 - 15:01

Prostrzym dla ciebie byłby ten program Paragon Hard Disk Manager Suite 10.1.19.15808
Wykasuj całą partycję lecz wpierw zrób kopie ważnych dla ciebie plików zawierajacych dane, wykasuj i sformatuj wpierw pod Linux Ext3 potem znowu wykasuj i teraz zrób format pod XP-eka NTFS. Jak zrobisz format to w momęcie jak instalator XP-eka spyta się czy instalować na istniejącej partycji potwierdzasz tak już ponownie nie robisz formatu to jest zbędne i niepotrzebnie wydłuża czas instalcji mało tego unikniesz twożenia zbędnej 8MB partycji.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 12 11 2012 - 15:01

  • 1

#10 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 12 11 2012 - 18:07

Prostrzym dla ciebie byłby ten program Paragon Hard Disk Manager Suite 10.1.19.15808
, wykasuj i sformatuj wpierw pod Linux Ext3 potem znowu wykasuj i teraz zrób format pod XP-eka NTFS


wszytkie pliki ważne mam na dysku D
można dokładniej jak sformatowąć pod linux Ext3 i pod xp NTFS
Ten program jest taki jak geparted musze utworzyć bootowaną płyte żeby otworzyć w biosie?
i tam zazanczam dysk C klikam format i co potem co jeszcze raz ? i potem dopiero instalka windowsa?
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2012 - 19:36

Zaznaczasz dysk C i klikasz wpierw na opcję kasuj partycję potem wybierasz format i tu sugeruje Linux-a po sformatowaniu zrobisz ponownie to samo tylko format pod system Windowsa. Dalczego tyle zachodu przezcież XP-ek ma włąsną opcję formatu lub dlaczego nie odrazu format systemu pod XP-eka.
A to dlatego że orginalnie dysk masz podzielony na dwie partycje pierwsza to partycja systemowa C a druga partycja wolna Free 8MB gdzie system wpisuje wiele danych potrzebnych i nepotrzebnych dla jego prawidłowej pracy. W innym przypadku jak poradziłem formatować to pod te dane utworzony zostaje plik bez nazwy jedynie ma podaną nazwę w znakach szesnastkowych alfanumerycznych można go zobaczyć jak wejdziesz Start, Mój komputer, i wejdziesz w dysk (partycję) C tam będzie ten plik siedział i broń boże abyś go wykasował chyba że robisz format.
Nie zapomnij po sformatowaniu zainstalować sterowniki z płyty CD/DVD potem dobrze mieć przygotowany plik do instalcji przegladarkiFireFox-a, orzaz programy antywirusowe i firewale. Dopiero potem aktualizacja systemu Windowsa i reszty programów potem oczyść komputer CClanerem i defragmentuj dysk.
Powodzenia

Użytkownik brutus3 edytował ten post 12 11 2012 - 19:37

  • 1

#12 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 13 11 2012 - 17:25

Zaznaczasz dysk C i klikasz wpierw na opcję kasuj partycję potem wybierasz format i tu sugeruje Linux-a

to znaczy że mam jeszcze przed tym wszystkim ściągnąć i zainstalować system linux?

  • 0

#13 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 11 2012 - 18:55

A jak sobie to wyobrażasz? z poziomu systemu nie sformatujesz partycji systemowej..
  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 13 11 2012 - 21:15

to znaczy że mam jeszcze przed tym wszystkim ściągnąć i zainstalować system linux?

Nie, piszę wyraźnie w czasie formatowana wybierasz opcję format pod system Linux-a a nie ściągasz program systemowy LInux.
Po prostu porogramy do operacji na dyskach takie jak do kasowania, formatowania i innych operacji na partycjach mają z regóły sprzęgnięte dwa rodzaje formatu pod dwa systemy Windows i Linux formatowanie nie wymaga obecności danego systemu. dlatego najkożystniej formatuje się z pod BIOS-a z płyty botowalnej.
Więc nic nie ściągasz tylko formatujesz i kasujesz tylko te opreaje wykonujesz po formacie wyciągasz płytę z programem do formatowania, wkładasz z systemem Windowsa i instalujesz już bez operacji formatowania i tyle.

Użytkownik brutus3 edytował ten post 13 11 2012 - 21:18

  • 1

#15 piterg1

piterg1

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 14 11 2012 - 12:45

ok , wielkie dzięki za pomoc

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 0x0000007b formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych