Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] z komputerem po wymianie płyty głównej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OBSLIZGLA FAJA

OBSLIZGLA FAJA

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 14 10 2012 - 13:45

Witam. Jestem nowy na forum i jeżeli temat jest w złym dziale to proszę o przeniesienie go :D. no to więc przejdzmy do problemu.

po nieudanym flashowaniu BIOSa komputer nie wstawal i wymieniłem płytę główną na ASrock N68C-GS FX i okazało się że ma zepsutą kartę dzwiękową. było pare problemów takich jak przycinający się animowany kursor albo lag przy włączaniu programów. po zmianie płyty głównej (na tą samą już sprawną) zainstalowałem Windows 7. nie grałem bo mam 1GB RAM a to w win7 nawet za mało do office xD. od razu zauważyłem że programy chodzą jakby wolniej (przegladarka) a tak wczesniej nie bylo, bylo wszystko plynnie. kiedy popakowałem pare skrótów do folderów to ich ikony znikały lecz nazwy zostawały. win 7 zarówno 32 jak i 64 bitowy sprawdzany był. potem zainstalowałem czystego XP proffesional SP3. i tu zaczynają sie największe problemy :D.

kiedyś na starej płycie głownej miałem XP (Gigabyte GA-M61PME-S2P) i wszystko było w porządku przez 4 lata (oczywiście system pare razy zainstalowany od nowa-formatowanie). zainstalowany był nawet win7 i wszystko chidzło bardzo płynnie. teraz jak już pisałem są problemy na win7 ale na xp są największe.

w grach! w grach sytuacja wygląda tak. jest pusty teren to są małe przycinki ale kiedy jest większa ilość obiektów FPS drastycznie spada tak że się nie da grać. tak jest w każdej grze. w minecraft jak ide w dzungli to jest masakra. dawniej to 40 FPS a tera to 15-20. jak ide gdzies gdzie jest średnia ilość obiektów to są różne bugi. występują różne błedy, świat jest wczytywany nierównomiernie są różne dziwne żeczy. są czasami czrne ściany tak jakby coś nie było doładowane albo czesto wystepują ogromne kratery niedoładowanych chunków. - tutaj moge o tym powiedzieć że dysk nie nadąża doładowywać/zapisywać czegoś. w MW3 sprawa wygląda tak samo czyli małe ściny albo drastyczn spadek wydajności gry(tylko tu już bez ogromnych kraterów i czarnych ścian). tylko tutaj dodatkowo występują artefakty np w dymie rozmazuje się(może nie przeszkadza ale jest). dodatkowo zauważyłem że poziomy doładowują się o wiele dłużej. - tutaj dysk może nie nadążać z odczytem. w DoW-ie starszej gierce strategicznej jest tak samo jak wcześniej czyli sciny albo ogromny lag. tu poprostu nie da się grać jest porobie więcej oddziałow a to jest gierka z 2004 roku (sam silnik podstawki :D) GRRRRR !!!! - tu dysk nie nadąża z odczytem.
takie małe ścinki co 10sek występują nawet w CS 1.6 no po prostu skandal.

w 3d marku o6 mam 4600 pkt czyli dobrze. tu nie ma scin i lagow.

z programami jest tak że są różne błędy raz są raz ich nie ma. np. przewijanie listy kontaktów skype laguje LOL.

jeszcze zainstalowałem windowsa xp black edition tego co miałem na płycie z zepsutą kartą audio to są takie same lagi (animowany kursor i lag przy włączaniu programów).

dlaczego dysk? sprawdzałem już wszystkie inne możliwości. instalowałem różne systemy, sterowniki podmieniałem-na nowsze i starsze-wszystkie sterowniki, a nawet przełaczałem się na zintegrowaną GPU z płyty. robiłem testy memtest i 0 errorów. nawet podmieniałem kości ram-u. te powiazania z lagami na plycie z zepsuta audio. dodatkowo na dysk mogą wskazywać atrybuty SMART i spowolniony transfer z około ponad 70MB Average w HDtune (nie wiem ile ponad czy 71 czy 78 nie pamiętam ale napewno ponad 70) do gdzieś około 67MB Average. może się wydawać że mało że to może jakiś program przeszkadzać lub cos, ale ja testowałem dysk pare razy pod każdym sytememem i tutaj myśle że coś może być uszkodzone. w scanie jest 0 bad sectorów. dziwne też są atrybuty SMART w różnych programach róznie są podkreślone wartości. ja wżucam screeny z wszystkich 3 programów którymi testowałem.

Ultra DMA crc error count to jak dysk ma problemy z elektroniką albo jak płyta ma walnięty kontroler dysków lub jak kabelek jest zespsuty albo jak fiksuje zasilacz. ja podmieniłem kabelek SATA i zmieniłem Port SATA lecz błąd nadal pozostaje. dziwne jest to że wartość jest cały czas na 1 bo innym zawsze ona rośnie-czy to coś może oznaczać?
spróbować jeszcze podmienić kabelek zasilający? w HD tune pro ta wartośc jest podkreślona na żółto.

spin retry count to jak dysk ma problem z rozkręceniem talerzy. - tym niby mam się nie przejmować

seek error rate to jak dysk ma problem z odczytem różnych danych. w victori mam na czerwono i nie wiem czy to jest dobrze.

http://s1.img.pl/v/248556/bez+nazwy5435353453453.png

ale trafilem na 7000-tysięczne włączenie :D.

jaki ma sens ten temat? chiałbym się jednoznacznie dowiedziec czy winiwajca moich problemow jest dysk twardy. mysle że dysk powoduje problemy swoją elektroniką. dysk miał prawo uszkodzić swoją elektronike bo dużo przewoziłem swój komputer ostatnio i mogło coś o coś udeżyć itd... może też są poluzowane części mechaniczne (głowice)? jest wiele hipotez ale na pewno to coś z dyskiem. jak sądzicie? proszę o odpowiedz na wsyztkie moje pytania.

dodam jeszcze konfig mojego kompa :

Athlon 64 X2 3600+ Windsor
GeForce 7900GS Galaxy zalman edition
1GB RAM (2x512MB) 800MHz CL5 GEIL DDR2
Chieftec GPS-450 450W
Modecom Harry
ASrock N68C-GS FX
Dysk ten ze zdjęcia

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: zacinanie komputera przycinanie komputera CS 1.6 Counter Strike 1.6 Minecraft



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych