Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z komputerem po hibernacji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 06 11 2012 - 21:31

Mam taki problem. Otóż dzisiaj, znienacka przestały działać mi porty USB. W menedżerze urządzeń pojawiły się "znaki ostrzegawcze", czyli wykrzyki w żółtych trójkątach obok:
-Kontroler pamięci masowej
-Intel® ICH8 Family USB Universal Host Controller- 2830
-Intel® ICH8 Family USB Universal Host Controller- 2831
-Intel® ICH8 Family USB Universal Host Controller- 2836

Jedyne co zrobiłem to przeniosłem laptopa (mam zniszczoną baterię, więc musiałem zhibernować na chwilę komputer), a po przeniesieniu porty już nie działały.

Mój system: Windows 7 Ultimate 32-Bit (SP1)

Drobny opis laptopa:
SONY VAIO PCG-391M
Intel Core 2 Duo 2GHz
3GB RAM

Pomocy ;/

We właściwościach pisze, że kontroler nie ma sterowników. Próbowałem znaleźć, a także system szukał automatycznie online, jednak bezskutecznie.
Przy USB pojawia sie kod 43, a sterowniki są poprawnie zainstalowane i zaktualizowane.

Z góry dziękuję.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2012 - 00:40

Sprawdź czy porty USb nie zostały przypadkiem wyłączone.
wchodzimy w menu start -> uruchom i wpisujemy : regedit

Następnie w otworzonym rejestrze musimy zlokalizować klucz :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\USBSTOR


Po zlokalizowaniu tego klucza, po prawej stronie mamy okienko w którym powinien być wpis "Start" klikamy na niego dwukrotnie (aby go edytować) i sprawdzamy jaką ma aktualnie wpisaną wartość :

3 - porty USB będą aktywne

4 - porty USB nie będą aktywne

Użytkownik Qauke edytował ten post 07 11 2012 - 00:41

  • 0

#3 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 11 2012 - 01:20

Wartość tam zawarta to "3", nic nie zmieniałem.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2012 - 01:28

Próbowałeś przywrócić system do czasu przed hibernacją? (o jeden dzień do tyłu)
  • 0

#5 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 11 2012 - 02:17

Próbowałeś przywrócić system do czasu przed hibernacją? (o jeden dzień do tyłu)


Nie...a lekka podpowiedź jak to się robi? ;D

Czy jest możliwość że to uszkodzenie mechaniczne? Ten laptop ma tendencje to psucia się (karta sieciowa, dysk twardy i DVD szwankowało, czasem była poprawa, czasem nie, a dysk twardy byl wymieniany).
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2012 - 11:48

Nie...a lekka podpowiedź jak to się robi? ;D

Panel sterowania -> system i zabezpieczenia -> kopia zapasowa przywracanie -> odzyskaj ustawienia na tym komputerze. Dalej już sobie poradzisz.

Czy jest możliwość że to uszkodzenie mechaniczne? Ten laptop ma tendencje to psucia się

Nie ma na to reguły, jak będzie miało się coś zepsuć to się zepsuje.

Użytkownik Qauke edytował ten post 07 11 2012 - 11:50

  • 0

#7 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 11 2012 - 20:23

Teraz już na to za późno, ale wcześniej, zanim wyłączyłem wczoraj komputer, gdy szukałem jak temu zaradzić to znalazłem już tą opcję przywracania, zupełnie przypadkiem, ale nie było wtedy takiej możliwości (po prostu system tak jakby nie zauważył, że usb się zepsuło oraz że nastąpiła wcześniej hibernacja, a nie umiem ustawić godziny przywrócenia - nie widzę takiej opcji)

Wydaję mi się jednak że jest to uszkodzenie mechaniczne (przyzwyczajony jestem, z resztą wydaję mi się że już wypróbowałem wszystkie możliwości). Tylko, że co mogło się zepsuć? Kontroler pamięci masowej ma coś wspólnego z usb? Może usb się "odpięło" od karty głównej (nie znam się na tym)?

Użytkownik Turos edytował ten post 07 11 2012 - 20:24

  • 0

#8 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 11 2012 - 20:28

a nie umiem ustawić godziny przywrócenia - nie widzę takiej opcji)

Godziny przywracania nie ustawisz! tylko datę przywróć system o pare dni do tyłu i sprawdź czy porty będą działały!

ylko, że co mogło się zepsuć? Kontroler pamięci masowej ma coś wspólnego z usb? Może usb się "odpięło" od karty głównej (nie znam się na tym)?

Nikt nie jest tu wróżką, sprawdź to przywracanie i tyle.
  • 0

#9 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 07 11 2012 - 20:55

Godziny przywracania nie ustawisz! tylko datę przywróć system o pare dni do tyłu i sprawdź czy porty będą działały!

Nikt nie jest tu wróżką, sprawdź to przywracanie i tyle.


Ale nie da się, nie mam żadnego punktu przywrócenia, mam jedynie z kartą graficzną (aktualizowałem sterownik przy okazji tego problemu) jednak to było o 20, a hibernowałem o 16... W windowsie 7 nie można cofnąć o kilka dni...
  • 0

#10 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 08 11 2012 - 10:50

Więc sprawa jest jasna prawdopodobnie uszkodzony jest kontroler USB.
  • 0

#11 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 08 11 2012 - 16:17

Więc sprawa jest jasna prawdopodobnie uszkodzony jest kontroler USB.


No też właśnie. Teraz kilka pytań z mojej strony...
1. Czy kontroler pamięci masowej ma coś wspólnego z USB?
2. Czy może być tak, że coś się ODPIĘŁO i trzeba to przypiąć na nowo? (czy jest sens rozkręcania laptopa)
3. Jaki jest koszt naprawy?

  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 11 2012 - 02:10

1. Tak kontroler pamięci masowej znajduje się jak płycie głównej jak USB
2. Raczej nie ma tam co się odpiąć :)
3. Ciężko powiedzieć, na pewno zainstalowałeś odpowiednie sterowniki?

We właściwościach pisze, że kontroler nie ma sterowników. Próbowałem znaleźć, a także system szukał automatycznie online, jednak bezskutecznie.
Przy USB pojawia sie kod 43, a sterowniki są poprawnie zainstalowane i zaktualizowane.

Kod 43 przy urządzeniu oznacza, że system operacyjny zatrzymał takie urządzenie gdyż zgłosiło ono problemy.

  • 0

#13 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 11 2012 - 23:30

1. Tak kontroler pamięci masowej znajduje się jak płycie głównej jak USB
2. Raczej nie ma tam co się odpiąć :)
3. Ciężko powiedzieć, na pewno zainstalowałeś odpowiednie sterowniki?


Kod 43 przy urządzeniu oznacza, że system operacyjny zatrzymał takie urządzenie gdyż zgłosiło ono problemy.


No właśnie, zgłosiło ono problemy. Jak włączy się komputer to pisze w menedżerze że działa bez zarzutów, sterowniki są najnowsze itd., ale dopiero gdy się coś włoży do portu to wyskakuje kod 43, nadal sterowniki najnowsze itp. w kontrolerze za to robiłem wszystko aby te sterowniki zdobyc i zainstalować... jednak nadal bezskutecznie
  • 0

#14 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 11 2012 - 02:33

Tak jak wyżej napisałem, wydaje mi się że uległ awarii kontroler pamięci masowej. Raczej sam nic z tym nie zrobisz.
  • 0

#15 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 11 2012 - 05:31

I to by wyjaśniało to, że USB nie działa? ;)

Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi TAK to można zamknąć temat.

Dziękuję za pomoc.
  • 0

#16 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 11 2012 - 13:10

Nie napisałeś czy problem się pojawia tylko po hibernacji(choć tak sugeruje tytuł tematu) czy cały czas? Druga sprawa to nic nie kosztuje usunąć sterowniki i zainstalować je ponownie od płyty głównej dostępne na stronie producenta (Intel Chipset...). Raczej uszkodzenie mechaniczne można wykluczyć, ciężko popsuć ten port czy chipset.
  • 0

#17 Turos

Turos

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 10 11 2012 - 17:23

Po hibernacji jest to ciągle od tego momentu... Jednorazowa hibernacja - i teraz od tego momentu jest tak ciągle.
od płyty głównej... hmm, właśnie tak zrobiłem i nic nie pomogło.

PS: Nie ja wymyśliłem ten tytuł, pierwotny tytuł brzmiał "USB oraz kontroler pamięci masowej", zmienił to któryś z moderatorów.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: hibernacja komputera usypianie Windows usypianie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych