Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z językiem w windows xp sp2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nadzieja19

Nadzieja19

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 03 2008 - 19:02

Witajcie! Mam poważny problem. Nie wiem już do kogo mam się zwrócić po poradę. Chciałam zainstalować sobie service pack 3 do windowsa xp. Jednak znalazłam tylko w wersji angielskiej. Pobrałam spolszczenie. Żeby móc zainstalować spolszczenie zmieniłam wartości w rejestrze z 0415 na 0409. Zastosowałam następującą instrukcję: " 1. Wejdz do Start -> Uruchom -> REGEDIT.
Znajdz klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
CurrentControlSet\Control\Nls\Language
Zjedz na dol i odnajdz klucz Default.
Modyfikuj ten klucz z 0415 na 0409.
Odnajdz InstallLanguage. Modyfikuj
ten klucz z 0415 na 0409.
Zrestartuj komputer."
W trakcie instalowania pakietu service pack 3 wystąpiły jakieś błędy. Instalacja się nie powiodła.
W wyniku tej nieudanej operacji mam system w połowie po polsku a w połowie po angielsku., np. w programach część opcji jest po polsku a część po angielsku. Prosze niech ktoś mi poradzi co mam zrobić w takiej sytuacji. Chcę mieć wszystko spowrotem w jednym języku (polskim) ponieważ to jest strasznie uciązliwe. Próbowałam ponownie przywrócić wszystko tak jak było, nawet przywracałąm ponownie system, jednak na nic to się zdało, problem z językami nadal istnieje. Jest na to jakiś sposób? Czy konieczna będzie reinstalacja systemu? Jeśli tak to proszę o dokładną instrukcję krok po kroku jak to zrobić, żeby nie stracić żadnych plików. Pozdrawiam i czekam na opdowiedź:turned:

  • 0

#2 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 10 03 2008 - 19:50

W takim razie bierzesz płytkę z Windows'em, menu start, Uruchom > wpisujesz sfc /scannow i czekasz. Ta opcja przywraca oryginalne pliki systemowe. Nie stracisz żadnych plików.

Oczywiście przed wpisaniem tego polecenia wkładasz już płytkę z Windows'em... :turned:

  • 0

#3 Nadzieja19

Nadzieja19

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 03 2008 - 19:02

Dziękuję GANGSTA :unsure: za radę. Wróciłam dopiero z pracy, więc wcześniej nie mogłam się tym zająć. Zrobie tak jak mówisz. Mam jeszcze jedno malutkie pytanko: Czy to jest bezpieczne i na 100% nie stracę żadnych plików? Nigdy tego nie robiłam bo nie było potrzeby ale z moim głupim szczęściem mogę znów coś spartolić <_< a nie chcę tego. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: spolszczenie Windows zmiana języka Windows



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych