Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem z instalacja drukarki - Sterowniki się nie instalują


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 benek59

benek59

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 08 11 2009 - 12:13

Witam. Mam drukarkę Epson Stylus CX 3650(urządzenie wielofunkcyjne). Mój system to Windows Vista 64 bity. Do drukarki są dwa sterowniki ( na stronie producenta) jeden do skanowania ( on działa normalnie) i drugi do drukarki. Kiedy podłącze urządzenie po instalacji to skaner wykrywa normalnie a drukarkę nie i ten sterownik w ogóle sie nie instaluje. Co może być przyczyną??i jak to zrobic bo drukarka stoi a jest mi potrzebna

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 08 11 2009 - 12:40

Pierwsze po instalacji jakichkolwiek sterowników czy to do drukarki czy aparatu fotograficznego lub innych sterowników należy zresetować komputer (wyłączyć i ponownie włączyć komputer mowa tu o opcje wyłączania komputera z pozycji Start/Wyłącz komputer klikasz na zieloną ikonę), proszę nie mylić restart z klawiszem RESET na obudowie komputera.
Niektóre programy mają już taką opcję i automatycznie po instalacji wykonują operację wył/włącz komputera.
Jeśli po tym występuje problem z sterownikiem należy wykonać następujące czynności:
Po włożeniu płyty z sterownikami do nagrywarki wejść w Start/Mój Komputer kliknąć na ikonie nagrywarki i po pokazaniu się spisu kliknąć na opcję Otwórz. W tym momencie zostaną odczytane wszystkie pliki i pokaże się spis plików znajdujących się na płycie. Szukasz ikony z opisem kończącym się skrótem "exe" np. nazawa.exe. Szukasz w śród nich pliku Printz tub podobnego, możesz drogą prób otwierać każdy plik z takim skrótem bez obawy że coś popsujesz.
Jak już znajdziesz odpowiedni plik i go zainstalujesz musisz wykonać ponowny start systemu/komputera po tych czynnościach na pewno będziesz miał prawidłowo zainstalowany sterownik. Taki problem występuje nie tylko w 64b ale i 32b.
W twojej instrukcji instalacji sterowników powinno być to opisane jak i to że instalując sterowniki należy wyłączyć "Anuluj" Windowsowski kreator instalacji sterowników.

  • 0

#3 benek59

benek59

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 09 11 2009 - 18:49

no niestety ponowne uruchomienie komputera nic nie daje ;/
  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 11 2009 - 19:55

Po włożeniu płyty z sterownikami do nagrywarki wejść w Start/Mój Komputer kliknąć na ikonie nagrywarki i po pokazaniu się spisu kliknąć na opcję Otwórz. W tym momencie zostaną odczytane wszystkie pliki i pokaże się spis plików znajdujących się na płycie. Szukasz ikony z opisem kończącym się skrótem "exe" np. nazawa.exe. Szukasz w śród nich pliku Printz tub podobnego, możesz drogą prób otwierać każdy plik z takim skrótem bez obawy że coś popsujesz.
Jak już znajdziesz odpowiedni plik i go zainstalujesz musisz wykonać ponowny start systemu/komputera po tych czynnościach na pewno będziesz miał prawidłowo zainstalowany sterownik.

Wykonaj tą czynność.
  • 0

#5 benek59

benek59

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 11 11 2009 - 20:58

tylko ze ja nie mam tych sterowników na CD tylko ściągnięte z neta. a na płycie nie mam sterów do visty x 64. sa tylko na xp
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2009 - 10:33

To byłeś na stronie producenta i widziałeś opis czy sterowniki są już pod Vistę 64b, bo nie wszystkie sterowniki muszą być pod wszystkie systemy.
  • 0

#7 benek59

benek59

    Początkujący

  • 37 postów

Napisano 12 11 2009 - 15:04

na stronie producenta sa pod viste x 64. one mi sie kiedys jakos zainstalowały ale jak ja to zrobiłem to nie pamietam;/
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 11 2009 - 16:31

Który ściągnąłeś sterownik:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych