Skocz do zawartości


Zdjęcie

[problem] urządzenia nie działają po podpięciu ich do komputera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiepciol

kiepciol

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 30 08 2012 - 20:35

Moje problemy zaczęły się od tego że zgodziłem się na to że kolega przyniesie znajomego komputer do sprawdzenia. Ten komputer co kilkanaście minut się resetował. Więc powiedziałem mu że się pewnie przegrzewa. Ok nie rozkręcałem blaszaka bo śrub nie było , zdejmując osłonę patzrę a tam kilogramy nie kurzu ale kotów :) Dodatkowo że zeschnieta kawa na spodzie obudowy ... Z kłębowiska kotów dojrzałem kartę graficzną i skrzywiony wentylator przegięty i wsparty na radiatorze który nie dawał znaku życia. Koleś miał tak od kilku lat czytaj od nowości. Odczytałem kartę graficzna to msi rx260pro i poinformowałem go że kartę trzeba wymienić bo wiatraka nigdzie nie znalazłem do tego padła. Powiedziałem jemu też że na nie ma dogranych wszystkich sterowników od płyty głównej więc postanowiłem je dograć. Oczywiście komputer nie dostarczył z urządzeniami wejściowymi więc musiałem się bawić w dyskotekę przekładając moje :monitor myszkę klawiaturę i peny.
Wyjmując pendrive ocz rally 2 8GB z tego padła zaniepokoiła mnie temperatura gdyż był bardzo gorący. Zaczęły wychodzić błędy informujące o błędzie usb nieznanym urządzeniu błąd 034.
Finał zabawy w samarytanina to
-uszkodzona myszka logitech mx518- błąd 034
-uszkodzony pendrive ocz rally2 8GB -bład 034
-uszkodzony pendrive ADATA n005 usb 3.0 --działa tylko pod kontrolerem usb 3.0
-uszkodzony dysk toschiba 500GB usb 3.0 --działa tylko pod kontrolerem usb 3.0
Komputer gościa odniosłem wkuty.... nigdy więcej k....g...
Podpinałem urządzenia wszędzie gdzie się dało ( w pracy, do telewizora) i wyszła dziwna sprawa.
Urządzenia, które nie mają interfejsu usb 3.0(winxp windows7) nie działają w ogóle. A te które mają interfejs usb 3.0 działają tylko gdy podepnę je pod kartę interfejsu usb 3.0 unitek, ale podpięte (te z wymienionych wyżej) urządzenia pod gniazdo usb 2.0 nie ruszy. Co dziwne podłączyłem myszkę a4tech pod usb 2.0 i ona działa, kamera internetowa też. Czy może to być wirus ?? Czy został zniszczony jakiś układ sterujący usb 2.0 na uszkodzonych urzadzeniach..... Prosze o wasze uwagi

Użytkownik kiepciol edytował ten post 30 08 2012 - 20:38

  • 0

#2 matthew_osw

matthew_osw

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 06 09 2012 - 12:13

Posiadam pendrive ADATA N005 i również mam ten sam problem. Od jakiegoś czasu pendrive działa na wszystkich komputerach, ale tylko gdy jest podłączony pod USB 3.0.
Nie włącza się nigdy, gdy jest podpięty pod USB 2.0 (na początku jak był nowy działał, wszystko było ok około roku).

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną?

  • 0

#3 kiepciol

kiepciol

    Początkujący

  • 35 postów

Napisano 24 10 2012 - 23:15

Odnalazłem rachunek od ADATA N005 odesłałem do serwisu. Po tygodniu przysłali decyzję o wymianie na nowy, po 24 godzinach od informacji odebrałem od kuriera nowego pendriva :).Zawrotnie szybcy jak sam pendrive!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: podpinanie urządzenia problem podpinanie pod USB



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych