Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd The operation Move partiton can't be finished because Volume C:/ is used now. Close all files manualy and press Retry to try again. Press Reboot to perform operation anyware after Windows restart


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wormage

wormage

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 05 2007 - 16:53

Witam to mój pierwszy post tutaj mam nadzieję, że nie ostatni. Mam spory kłopot, i zależy mi na szybkości odpowiedzi za które zresztą z góry dziękuję. Otóż postanowiłem się przerzucić na linuxa ale mój problem bezpośrednio go nie dotyka więc windowsowców też proszę o przeczytania dalszej części mojego postu. Jak już wspomniałem zamierzam się przerzucić na inny system operacyjny (teraz jestem na XP media center edition), tzn. nie całkowicie narazie, linuxa chcę mieć równolegle do XP. Mój problem dotyczy partycjonowania, mam XP i wszystkie moje pliki na jedynej partycji (innych nie potrzebowałem) i teraz, żeby dograć linuxa muszę stworzyć jeszcze jedną partycję tak żeby nie stracić danych ze starej, już jestem po defragmentacji dysku. Teraz próbuje zmniejszyć moją jedyną dotychczasową partycję o ok 12 giga (posługuję się programem Paragon Partition manager, któraś ze starszych części), przy próbie zatwierdzenia zmian wyskakuje informacja :"The operation Move partiton can't be finished because Volume C:/ is used now. Close all files manualy and press Retry to try again. Press Reboot to perform operation anyware after Windows restart" i mam trzy opcje "retry, reboot i cancel". Nie wiem jakie pliki mam zamknąć. Czy ktoś wie co mam teraz robić ? Będę bardzo wdzięczny za poprowadzenie mnie za rączkę przez ten kłopot. Z góry thx !

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 06 05 2007 - 20:45

Najlepiej zainstaluj sobie najnowszą wersje Partition Magic. Powyłączaj wszystkie niepotrzebne programy. Jeżeli chcesz przeprowadzać operacje na partycji systemowej (C:) to program najpierw resetuje komputer i tworzy nową partycje w trybie dosowym.

TU znajduje sie dokładny opis tworzenia partycji

  • 0

#3 wormage

wormage

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 05 2007 - 21:26

thx za odpowiedź.
  • 0

#4 wormage

wormage

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 05 2007 - 17:43

ah już mam linuxa :) jeszcze raz thx za pomoc
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 07 05 2007 - 17:48

Polecamy sie na przyszłość :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych