Skocz do zawartości


Zdjęcie

pro-zdrowotne działanie alkoholu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 olaplexa

olaplexa

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 04 11 2020 - 11:28

Czy alkohol, rzecz jasna w umiarkowanych dawkach, może mieć pozytywny wpływ na stan zdrowia - a przynajmniej niektórych narządów i układów ciała?

Nie da się ukryć, że pandemia, pogoda i generalnie cała sytuacja sprzyjają w temu, żeby siedzieć w domu i poprawiać sobie %) nastrój. Ale trzeba to robić z głową - tylko jak, skoro trudno znaleźć jakieś przykładowe tabele, które pokazywałyby jakie gatunki będzie "zdrowiej" pić i w jakich ilościach?!? Przecież to nie chodzi o promile, tylko inne składniki. Tylko jakie i w jakich ilościach?!?  • 0

#2 olaplexa

olaplexa

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 11 2020 - 10:52

Czy alkohol, rzecz jasna w umiarkowanych dawkach, może mieć pozytywny wpływ na stan zdrowia - a przynajmniej niektórych narządów i układów ciała?

Nie da się ukryć, że pandemia, pogoda i generalnie cała sytuacja sprzyjają w temu, żeby siedzieć w domu i poprawiać sobie %) nastrój. Ale trzeba to robić z głową - tylko jak, skoro trudno znaleźć jakieś przykładowe tabele, które pokazywałyby jakie gatunki będzie "zdrowiej" pić i w jakich ilościach?!? Przecież to nie chodzi o promile, tylko inne składniki. Tylko jakie i w jakich ilościach?!?

A może jednak to o promile, o zawartość C2H5OH we krwi chodzi w korzystnym dla zdrowia działaniu alkoholu? Gdyby tak było, ktoś powinien skonstruować alkomat zdatny do pracy w trakcie spożywania alkoholu. Z tego co wiem z https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomatyzdecydowana większość domowych urządzeń przeznaczona jest do użytku dopiero na jakiś czas po spożyciu. Inaczej można zepsuć sensory.  • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych