Skocz do zawartości


Zdjęcie

[pozycjonowanie] Opis działania i pozycjonowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1812 postów

Napisano 11 03 2007 - 13:17

http://www.webtips.pl/post4214.html początkowo radzę zapoznać się właśnie z tym tematem gdzie Sylwin tworzy liste narzędzi do rejestrowania strony w wyszukiwarkach.

W pewnym sensie ma to spory wpływ na naszą pozycje w google (choć rejestrator na tę wyszukiwarke nie działa). Jak zapewne każdy wie google opiera w większości swoje wyniki na linkach wstecznych. Im więcej takich linków tym bardziej powinien podnosić nam się PR. Im wyższy PR tym wyższa pozycja w google i więcej odwiedzin (wyszukiwarki generują około 80% odwiedzin na stronach)...

Także:
-google indexuje po sporym okresie czasowym wszystkie strony, albo nawet nigdy, a tamte wyszukiwarki indexują je wszystkie, ponieważ nie mają tak wielu zadań jak google i wszystko idzie szybciej. Po pewnym okresie czasu kiedy mamy już swoją stronę w dziesiątkach bezużytecznych wyszukiwarek znajdujących się w google, ale nie miejących zbytniego wpływu na ilość odwiedzin naszej strony.

Google przemierzając te strony napotyka linki do naszej strony i tym samym uznaje ją za bardziej wartościową i podnosi jej PR przesuwając ku szczytowi wyszukiwarki.

Na tej samej zasadzie działają katalogi stron internetowych, od których, aż się roi w internecie i istnieja specjalne narzędzia do katalogowania stron. Głównie słynnego skryptu qlweb za pomocą katalogera qlcat. Niektóre katalogi stron internetowych posiadają dość spory PR 3-6, ale dodanie do nich strony nie podwyża zbytnio pozycji gdyż czym więcej linków na stronie tym bardziej tracą one na swojej wartości.

Jeśli zadbamy o powyższe czynniki, a do tego dodamy:
-optymalizację kodu strony (title, alt)
-odpowiednią treść na stronie
-stworzenie mapy witryny i podesłanie jej google
-parę wymian z popularniejszymi stronkami

To nasza stronka napewno będzie dość wysoko w google. Oczywiście stale trzeba tego pilnować, gdyż google ciągle zmienia pozycje, aby na pierwszym miejscu były populare strony.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: tworzenie stron internetowychUżytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych