Skocz do zawartości


Zdjęcie

podłączenie 2 routerów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 iThomasz

iThomasz

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 11 2012 - 11:07

Witam wszystkich.

Prosiłbym o pomoc w następującej konfiguracji routerów:

Posiadam internet radiowy, antena kierunkowa połączona jest do routera Airlive 5460AP, który też znajduje się na dachu ( w skrzynce).
5460AP działa oczywiście w trybie WISP ( bez WiFi po stronie klienta- tylko po stronie dostawcy internetu)
Router z dachu podłączony jest z portu LAN1 do karty sieciowej komputera.( nie ma żadnych blokad MAC kart sieciowych, mogę dowolnie wymieniać kompy).

Chciałem rozbudować sieć w mieszkaniu bezprzewodowo.
Zakupiłem drugi router N.Power, utworzyłem sieć bezprzewodową, kabel z komputera przepiąłem do portu WAN w routerze N.Power, działa on w trybie router.
Zmieniłem klasy adresów, tzn 5460AP jest serwerem DHCP i przydziela adresy w puli 198.162......, N.Power też ma ustawione przydzielane DHCP z puli 10.0.0......

No i niestety w takiej konfiguracji pojawiają się problemy.
Co jakiś czas zrywane jest połączenie, ale z tego co zobserwowałem sygnał internetu zrywa 5460AP i N.power już nie otrzymuje neta.
Po restarcie 5460Ap znów jest internet i po jakimś czasie znów jest zrywany ( czasem po godzinie, czasem po 2 minutach...)

Co może być przyczyną? Jak prawidłowo połączyć i skonfigurować te routery?
Czy dwa routery mają być podłączone taką samą skrętką jak router-komputer (chodzi mi o krosowanie)? A może trzeba zmienić tryb pracy routera na dachu na np. klient?
Zależy mi w sumie tylko na połączeniach przez WiFi- wszystkie komputery mają karty bezprzewodowe.

Zauważyłem też jeszcze jedna prawidłowość, chociaż niepotwierdzoną:
Nawet jeśli 5460AP jest podłączony z dachu bezpośrednio do komputera i włączę N.Powera, to router na dachu się właśnie zawiesza, tak jakby był zakłócany przez N.Powera-czy to jest możliwe?
Jak odsunę N.powera w domu dalej od okna, to zrywania są rzadsze....

Obydwa routery mają inną nazwę sieci i nadają na innych kanałach...

Wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych