Skocz do zawartości


Zdjęcie

[p2p] blokada p2p i portów przez dostawce internetu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 amras

amras

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 22 08 2007 - 13:25

Witam,

moj problem wyglada tak:

mam internet bezprzewodowy (antenka na dachu --> AP --> sieciowka). Uslugodawca twierdzi, ze mam pakiet: 512kb/s, przy czym 256/128 na www i 256/128 na p2p. Jesli chodzi o ww to praktycznie nie ma ograniczen, bo na testach wychodzi po 1-3Mb/s (testy na www).

Problem jest przy p2p. Widze wyraznie na statystykach w Azureusie i uTorrencie, ze przy 16kB/s (czyli 128kb/s) jest blokada, rozpedza sie do 16 i potem w dol, czasem na sekunde skoczy do 18 i od razu spada w okolice 15kB/s. Koles twierdzi, ze to nie ich wina, ze ja mam 256kb/s download i ze to wina programow p2p, nawet pokazal mi jakies swoje statystyki ruchu z mojego kompa i niby przekraczalo 128kb/s, tyle tylko, ze nie zapytalem czy to caly ruch z mojego kompa, czy tylko p2p, jesli caly to logiczne, ze przekracza bo dochodzi www.

Nie sprawdzalem wczesniej statystyk w eMulu i Soulseeku, ale pamietam, ze tez za szybko nie sciagaly.

Pytania:

1. Czy to jest mozliwe, zeby bez ich blokad max. predkosc ciagle oscylowala wokol 15-16kB/s ? Bo ja w przypadki raczej nie wierze.
2. Czy moze mi ktos polecic jakies narzedzia sprawdzajace, ktore pojasnilyby mi co nieco, zebym mial sie na czym wesprzec, bo koles mi znowu powie, ze to nie ich wina i nic mu nie zrobie? Moze jakies testy predkosci p2p a nie calego ruchu?
3. Jak duze znaczenie maja otwarte porty w torrentach. Mam program skanujacy porty i wychodzi na to, ze mam otwarte tylko te podstawowe, reszta zablokowane, ale... nawet jesli ma to duze znaczenie, to wtedy moze w ogole by nie sciagalo, a nie ciagle do 16kilo?

Bede wdzieczny za wszelkie pojasnienia.

Pozdrawiam

  • 0

#2 amras

amras

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 23 08 2007 - 10:27

...dopisze jeszcze, ze Azureus w statystykach pokazuje cos takiego jak "przycięte" - i ta linia jest na granicy 32kB/s, czyli tele ile moja teoretyczna mozliwosc sciagania, natomaist sciag ao polowe mniej. Dzisiaj w nocy, ok.1:00 linia "przyciete" skoczyla 2x wyzej na 64kB/s i... jka sie latwo domyslec transfer skoczyl tez 2x, czyli do 32kB/s.
Dzisiar rano wrocil do 16, a linia "przyciete" do 32.

Nie mam pojecia co jest grane :rolleyes:

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 29 08 2007 - 22:19

1. 16kB*8= 128 kilobitów, co nie jest rewolucyjnym transferem
2. Zainstaluj FlashGet i ściągnij jakiś plik z szybkiego serwera - masz tam w okienku max. transfer
3. Porty służą do komunikacji aplikacji z internetem, jeśli dana aplikacja łączy się z portem xxx, a usługodawca dane wychodzącego z tego portu ograniczy do 256kb to nic nie zdziałasz.
4. poszukaj informacje o pakietach QoS, możesz tym zyskać 20% przepustowości więcej (dział Windows XP)
  • 0

#4 amras

amras

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 30 08 2007 - 16:20

1. 16kB*8= 128 kilobitów, co nie jest rewolucyjnym transferem
2. Zainstaluj FlashGet i ściągnij jakiś plik z szybkiego serwera - masz tam w okienku max. transfer
3. Porty służą do komunikacji aplikacji z internetem, jeśli dana aplikacja łączy się z portem xxx, a usługodawca dane wychodzącego z tego portu ograniczy do 256kb to nic nie zdziałasz.
4. poszukaj informacje o pakietach QoS, możesz tym zyskać 20% przepustowości więcej (dział Windows XP)



1. no tak, 128, a powinno byc 256, wiem, ze moze byc mniej niz 256, ale jesli to jest max 128 to pachnie mi to jakims blokowaniem, a firma upiera sie, ze blokuja download p2p, ale do 256.

2. FlashGet chyba nie dziala na zasadzie p2p, a predkosc www mam ok, tnz. tyle ile mi firma gwarantuje, a nawet wiecej, chodzi mi tylko o programy p2p.

3. Czy istnieja narzedzia, za pomoca ktorych moge sprawdzic jakiego portu uzywa dany program (Azureus ma cos takiego w ustawieniach jak "nasluch polaczen przychodzacych TCP i UDP, ale te porty mam zablokowane, wiec jesli jednak costam program sciaga to wnioskuje, ze musi uzywac tez innych portow).

4. QoS mam wylaczone. (wlaczylem dla proby, roznicy nie bylo widac).

pozdrawiam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych