Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nero i weryfikacja - błędy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Elminster

Elminster

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 20 05 2007 - 17:18

Witam

Mam "mały" problem z Nero. Kiedy nagrywam płyty z opcją weryfikacji nagrania, to nero znajduje mi same błędy. Pojawia się masa komunikatów, że sektor na płycie nie odpowiada temu ze źródła. Co ciekawe, płyty tak nagrane są w absolutnym porządku. Np. nagrałem 1,5 GB plik zip i uruchomiłem testowanie zipa no i nie znalazł żadnych błędów. Na kolejną płytę nagrałem 3,5 GB danych. Znów nero sygnalizował same kłopoty. Wkurzyłem się i najpierw przegrałem dane z płyty na dysk twardy (zero problemów). następnie utworzyłem sumy kontrolne dla źródła i porównałem z tymi na płycie - 100 % zgodności. Po takim sprawdzeniu, to już chyba mogę mieć pewność, że to co na płycie to wierne i pozbawione błędów odwzorowanie danych na dysku twardym, prawda?

Jak myślicie co jest powodem błędnego raportowania NERO? Brak tego słynnego ASPI? I czy mogę sobie odpuścić weryfikację przy użyciu Nero? Jak myślicie? Chyba pozostanie mi sprawdzanie sum kontrolnych....

Nero versja 6.6.0.12
Nagrywarka Lite-On SHW-160P6S

  • 0

#2 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 20 05 2007 - 18:50

Czemu "słynnego"?!
Nigdy nie uruchamiam weryfikacji, ze względu na czas. Czekać kolejne kilka minut?! Po prostu uruchamiam kilka plików z nagranej płytki i jeżeli "idą" to OK. I tyle.

  • 0

#3 Elminster

Elminster

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 21 05 2007 - 12:35

Czemu "słynnego"?!


Po prostu czytałem, że to jest częsta przyczyna.

Nikt tu nie używa weryfikacji podczas nagrywania?
  • 0

#4 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 21 05 2007 - 14:42

Ja nie używam, mnie to jest niepotrzebne szkoda czasu na to marnować, wystarczy po nagraniu płyty sprawdzić czy płyta działa i to wszystko.
  • 0

#5 Wilq_lpu

Wilq_lpu

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 05 2007 - 01:11

Wystarczy sprawdzić czy płyta działa...... u mnie to się nie sprawdza, bo czasem nero przy weryfikacji prawidłowo znajdzie jeden, albo dwa błędy i te pliki akurat nie chodzą.
  • 0

#6 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 23 05 2007 - 09:50

Powiem wprost: nigdy nie sprawdzam i conajwyżej z 1/50 płyt nagranych jest coś nie tak co przekłąda się mniej więcej 1/pół roku. Może nawet nie. Poza tym nie mam zwyczaju kasować plików z dysku od razu po nagraniu - zawsze później można jeszcze raz nagrać tę samą płytkę, tym bardziej, że cena płytek jest śmiesznie niska.
  • 0

#7 Wilq_lpu

Wilq_lpu

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 23 05 2007 - 12:23

Jasne, że można, ja też nie kasuje nic z dysku (i dla tego jest prawie pełny), ale jak coś nagrywam, to chcę mieć pewność, że wszystko będzie hulać. Można nagrać jeszcze raz- ale jak potrzebowałem muzy na jeden wieczór, albo gry dla znajomych dzieciaków na jedno popołudnie, to głupio wracać do domu i nagrywać jeszcze raz, kiedy płyta powinna już się kręcić.
Nie wspominając mojej prezentacji na mature ustną z polaka, gdzie nero wykrył błąd, u mnie chodziło, a na maturze nie chciało. Na szczęście nagrałem od razu drugi raz i ta druga płytka poszła.

Tak więc róbta co chceta, ja wolę sprawdzać.
  • 0

#8 DZ_R

DZ_R

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 04 06 2007 - 06:43

Cześć!

Od wczoraj mam taki sam problem. Wcześniej nagrałem kilkadziesiąt płytek DVD z włączoną weryfikacją i zawsze weryfikacja wypadała pomyślnie, a od wczoraj za każdym razem wywala mi komunikaty typu "Sectors from 0 to 7 on disc are different to source". Natomiast dyski są wypalone dobrze - odczytują się bez najmniejszych problemów, a pliki są identyczne ze źródłami - sprawdzałem przez 'Files -> Compare By Contenet' w Total Commanderze.
Sprawdzałem następujące rzeczy:
- Zrobiłem szczegółowy test pamięci MemTestem86+, ale nic nie wykazał
- Wypalałem na różnych rodzajach płytek - za każdym razem te same błędy weryfikacji a płytki są dobrze wypalone
- Zmieniłem kabel IDE - też bez skutku
- Nagrywanie robiłem ze źródeł na wszystkich partycjach jakie mam - zawsze to samo
- Przeinstalowałem Nero (wersja 6.6.0.16) - nic nie pomogło

Zanim pojawił się ten problem:
- Dodałem nową macierz Intel Matrix RAID (poprzednio też miałem Matrixa w konfiguracji: fizyczne dwa dyski SATA Seagate Barracuda 200G skonfigurowane na macierz RAID1 100G i macierz RAID0 200G, obecnie mam następującą konfigurację: fizyczne dwa dyski SATA Seagate Barracuda 200G skonfigurowane jako macierz RAID1 200G, fizyczne dwa dyski SATA Seagate Barracuda 320G skonfigurowane na macierz RAID1 200G oraz RAID0 240G). Płyta główna Asus P5GDC Deluxe z mostkiem południowym ICH6R to obsługującym.
- Zainstalowałem nowy wiatrak
- Instalowałem programy 'Norton Ghost' i 'Acronics Tru Image'

Jakby udało ci się dojść, co powoduje ten problem z weryfikacją, to daj znać.
  • 0

#9 yossarian76

yossarian76

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 07 06 2007 - 10:51

U mnie ten sam problem.
Zmieniłem taśmy, nagrywarkę, sprawdziłem pamieć(1 była padnięta :D)
dalej to samo

Help

ps ciekawi mnie pomysł z sumami kontrolnymi.
  • 0

#10 DZ_R

DZ_R

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 10 06 2007 - 16:04

Mi tam pomogło zainstalowanie najnowszego Nero - na razie weryfikacja kończy się sukcesem.
  • 0

#11 Elminster

Elminster

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 11 06 2007 - 22:19

Co do sum kontrolnych to zacząłem używać Accuhash-a i mimo, że nero wywala mi same błędy to np. płyta DVD TDK zgadza się po nagraniu z zawartością dysku w 100 %. Zresztą obejrzałem z tej płyty wszystkie nagrane filmy (całe 6 ) i wszystko było ok, więc to Nero coś histeryzuje.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych