Skocz do zawartości


Zdjęcie

laptop wyłącza się podczas grania i nie tylko.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Brychu

Brychu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 08 11 2012 - 23:23

Nie wierze już, że można z tym coś zrobić...

1,5 roczny laptop ASUS wyłącza się podczas oglądania filmów. Czasem również przy przeglądaniu stron. Tak jak by nie mógł przetworzyć znacznej ilości danych i w celu zabezpieczenia dysku twardego przed uszkodzeniem przechodził w stan wstrzymania, lecz nie można bydlaka obudzić.

Oddawałem go do serwisu 3 razy. Jechał gdzieś daleko, by wrócić z takim samym problemem. Dostawałem tylko kartki z częściami jakie wymienili. Ruszali kartę graficzną a nawet procesor. za trzecim razem najwyraźniej nie chciało im się grzebać, więc odesłali go z notaką "wszytko OK".

Można grać w gry, również internetowe jak League of Legends, więc to raczej nie wina katy graficznej. Choć problem zaczął się od kiedy wiatrak zaczął bardzo głośno chodzić, Wymienili to, bo chodzi normalnie.

Wyciągałem baterię i na samym kablu nadal problem.

Mam Noda, więc wirus odpada. Zresztą byl instalowany Windows 7 od nowa

Komu uda się rozwiązać ten problem dostanie nagrode. Jeszcze się zastanowie czy kasa czy coś innego.

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 09 11 2012 - 01:47

Sprawdź temperatury CPU programem HWMonitor bardzo możliwe że laptop podczas grania i nie tylko ma bardzo wysokie temperatury więc daltego laptop się wyłącza (jest to zabezpieczenie przed spaleniem procesora)

  • 0

#3 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 09 11 2012 - 22:35

Kiedy ostatni raz laptop czyszczony był wewnątrz z kurzu a na procesor i procesor graficzny nakładana była pasta termoprzewodząca?
  • 0

#4 Brychu

Brychu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 11 2012 - 03:55

Czyszczony był niedawno, w serwisie, iedy go oddawałem. Gwarancja się skończyła, więc sam sprawdziłem czy to nie kurz, ale nie. Jest czysty. Pasta też raczej odpada, bo jak już mówiłem, wysyłałem laptopa do producentów 3 razy. Laptop mam dopiero półtora roku, czy to możliwe, żeby już wykruszyła się pasta?

Co do temperatur. Rdzenie mają średnio po 50 stopni. Zarówno gdy nic nie jest włączone jak i gdy włączyłem film. 30 sekund po włączeniu filmu komputer zacina się na 2 sekundy, a później czarny ekran.

Użytkownik Brychu edytował ten post 10 11 2012 - 04:04

  • 0

#5 Igorius

Igorius

    Magister

  • 464 postów

Napisano 10 11 2012 - 10:17

Co to za laptop, który ma dopiero półtora roku a już skończyła się gwarancja? :E
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 10 11 2012 - 10:42

Pasta też raczej odpada, bo jak już mówiłem, wysyłałem laptopa do producentów 3 razy

Pasta została nałożona?

Zarówno gdy nic nie jest włączone jak i gdy włączyłem film. 30 sekund po włączeniu filmu komputer zacina się na 2 sekundy, a później czarny ekran

Zrób test dysku z HDTune i podaj wyniki w temacie..
Prawidłowo gwarancja powinna trwać 2lata więc nie potrzebnie go rozkręciłeś ;D

Użytkownik Qauke edytował ten post 10 11 2012 - 10:59

  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 11 2012 - 12:50

2 lata masz na oddanie sprzętu z tytułu niezgodności z umową. Gwarancja to jest coś innego, ale skoro skorzystałeś z niej to sprawdź czy czas naprawy nie wlicza się dodatkowo do okresu obejmującego gwarancję. Niestety już nie możesz skorzystać z prawa skorzystania z tytułu niezgodności z umową, ponieważ usterka wystąpiła pewnie dłużej niż dwa miesiące wcześniej od zgłoszenia jej do serwisu. Oczywiście możesz spróbować im oddać w ten sposób, ale wątpie że to przejdzie bo będzie widać, że laptop był już otwierany nie raz. Nauczka na przyszłość. Możesz ich co najwyżej postraszyć UOKiK.
  • 0

#8 Brychu

Brychu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 11 2012 - 13:00

Nic mi to nie da. Ja chce, żeby działał. Nie potrzeba mi ich straszyć.
  • 0

#9 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 11 2012 - 13:05

Właśnie taki jest problem z laptopami, że rzadko kiedy da się softwearowo rozwiązać problem, ale spróbuj:
  • zainstalować od nowa Windows z ukrytej partycji
  • do filmów używać program VLC
  • kodeki ściągnąć CCCP
  • zaktualizować bios od laptopa na stronie producenta
  • pobawić się w ustawieniach karty graficznej, aby ją trochę odciążyć jeśli się przegrzewa..

  • 0

#10 Brychu

Brychu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 10 11 2012 - 16:00

  • zainstalować od nowa Windows z ukrytej partycji
  • do filmów używać program VLC
  • kodeki ściągnąć CCCP
  • zaktualizować bios od laptopa na stronie producenta
  • pobawić się w ustawieniach karty graficznej, aby ją trochę odciążyć jeśli się przegrzewa..
1. Nie mam płytki Windowsa. Jak już wspomniałem system był instalowany od nowa i nic to nie dało.
2. Nie chodzi jedynie o filmy z dysku ale również z internetu (np. youtube)
3. Kodeki ściągnę i przedstawie wyniki, ale czasem się wyłącza nawet podczas surfowania, gdy jest włączone kilka stron lub wyskoczy jakaś reklama.
4. Patrz 3.
5. A tutaj sobie nie poradzę, bo nie potrafię. Poczytam na necie, ale nie jestem co dotego przekonany.
  • 0

#11 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 11 11 2012 - 23:16

Ale nadal nie widzę SMART dysku z HDTune ;>

  • 0

#12 Brychu

Brychu

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 12 11 2012 - 15:40

http://imageshack.us/photo/my-images/404/31759652.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/560/40339561.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/202/73476809.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/543/10683850.png/
http://imageshack.us/photo/my-images/94/87596885.png/

  • 0

#13 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 12 11 2012 - 15:59

Dysk na moje oko jest w porządku, raczej kartę graficzną bym uznał za winowajcę. Nie napisałeś jaki to model dokładnie laptopa i karty graficznej, dlatego podrzucam dwa linki:Robisz tak, że w profilach zamiast podkręcania - obniżasz taktowanie GPU i pamięci RAM. Oczywiscie RAM możesz obniżyć do około 30% taktowania normalnego(jak więcej zrobisz pojawią się artefakty), z procesorem GPU nie ma dolnej granicy, ale jak za mocno obniżysz to ogólnie będziesz miał problem z odtwarzaniem filmów(klatkowanie się pojawi), myślę, że max 50% w dół.
W profilach 2D i 3D, ponieważ w trakcie oglądania filmów włącza się tryb akceleracji sprzętowej i karta graficzna przyspiesza. Powodzenia :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych