Skocz do zawartości


Zdjęcie

laptop 17- nie do grania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 01 06 2007 - 10:15

witam

Zamierzam kupic Laptopa 17"- nie do grania, cena pomiedzy (3500-4200 zł), oraz drukarkę cena (1500)

Patrzyłem na Acery, nie wiem czy to dobra marka. Na przykład taki:http://www.tanienotebooki.pl/notebook_1410.html
Tylko zastanawiam sie nad tą pamięcia 1GB to chyba mało przy oprogramowaniu Vista i Office 2007, a widze ze tylko takie teraz daja, wolałbym XP.
Co do drukarki to np. jedna z tych:
http://h10010.www1.hp.com...07-1090331.html
Nie znam sie na tym, ale chyba nie bedzie problemow z dzialaniem takiej drukarki kiedy bede uzywal laptopa.
Potem jeszcze dorzuce mysz i klawiature, ale to juz chyba male piwo.

Co myslicie o takim zestawie, czy moze za te cene mozna dostac cos lepszego?
dzieki!

  • 0

#2 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 01 06 2007 - 13:06

Jeśli chodzi o markę Acer nie jest to żadna rewelacja, ale również dno. Z tego co mi wiadomo często trafiają do serwisu i jakiś czas temu wyszło parę wadliwych seri sprzętu tej marki. Jeśli chodzi o 1 GB ramu powinien w zupełności wystarczyć przy Windows Vista, minimalna wymagana pamięć wynosi 512MB. W swoim przypadku stwierdzam iż Windows Vista mi nie zamulał więc podejrzewam iż w twoim również nie powinien. Poza tym wydaje mi się że możesz kupić Notebooka bez systemu i dokupić oryginalnego XP. Co do drukarki to link nie działa ale wydaje mi się że nie powinno być z nią żadnych problemów.
Wydaje mi się że tak można choćby coś ze stajni Asusa na platformie intela http://www.allegro.pl/item197218636_asus_t..._wifi_fvat.html uważam iż ta opcja jest o niebo lepsza.

  • 0

#3 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 02 06 2007 - 17:47

czesc

co myslicie o tej Toshibie:

http://www.hitech.com.pl/?con=products&...d=464ae78535f76

czy ten ekran LCD jest spoko, bo nie wiem za bardzo? Nie chce kupowac czegos co popsuje mi oczy!

jak tam inne parametry?

dzieki!
  • 0

#4 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 03 06 2007 - 10:57

Witam.

Tak na początek @guest2012 radze odpuścić Acery. Jakość wykonania to pierwsza rzecz, a druga to serwis. Firma nie ma w Polsce swojego punktu, wszystko wysyłane jest do Brna a tam trochę się czeka na naprawę i odesłanie. Gdzieś w sieci jest artykuł jednej z kobiet, która kupiła produkt owej firmy i toczyła 'walkę' o wymianę, a potem zwrot pieniędzy - niestety nie jestem w stanie teraz tego znaleźć.

Co do Toshiby, do której link podałeś. Bardzo fajny model: dobry procesor, duży dysk, pamięć rozbudowana praktycznie na max'a ale zintegrowana grafika, która radości z gier nie da. Co do LCD to jest świetny, sam używam takiego - zresztą cała konfiguracja przybliżona jest do mojego, różnica to dysk i grafika a sprzęt spisuje się idealnie. Czas pracy na baterii to około 2,5h - przy odpowiedniej optymalizacji 3h można 'wyciągnąć'. 17" panel spisuje się idealnie w grach i filmach, a i przy pracy w aplikacjach graficznych, biurowych czy przeglądaniu stron panorama to dobry pomysł.



---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#5 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 03 06 2007 - 13:20

Witam.

Tak na początek @guest2012 radze odpuścić Acery. Jakość wykonania to pierwsza rzecz, a druga to serwis. Firma nie ma w Polsce swojego punktu, wszystko wysyłane jest do Brna a tam trochę się czeka na naprawę i odesłanie. Gdzieś w sieci jest artykuł jednej z kobiet, która kupiła produkt owej firmy i toczyła 'walkę' o wymianę, a potem zwrot pieniędzy - niestety nie jestem w stanie teraz tego znaleźć.

Co do Toshiby, do której link podałeś. Bardzo fajny model: dobry procesor, duży dysk, pamięć rozbudowana praktycznie na max'a ale zintegrowana grafika, która radości z gier nie da. Co do LCD to jest świetny, sam używam takiego - zresztą cała konfiguracja przybliżona jest do mojego, różnica to dysk i grafika a sprzęt spisuje się idealnie. Czas pracy na baterii to około 2,5h - przy odpowiedniej optymalizacji 3h można 'wyciągnąć'. 17" panel spisuje się idealnie w grach i filmach, a i przy pracy w aplikacjach graficznych, biurowych czy przeglądaniu stron panorama to dobry pomysł.
---
Pozdrawiam
Hugster


Cześć

Grać raczej nie zamierzam, potrzebuję tylko czegoś do pracy co mi się zawieszać nie będzie jak uruchomię kilka programów na raz.
A tak przy okazji, to czemu jest zły do gier. To znaczy że gry będą wolno chodziły, czy jakość nie będzie zbyt dobra. Pytam tylko z ciekawości.

narazie!
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 03 06 2007 - 13:39

Witam.

Nie sądzę, żeby wiele aplikacji mogło spowodować zawieszenie systemu. Owy model dysponuje dwurdzeniowym procesorem, który przystosowany jest właśnie do pracy na wielu aplikacjach i dzielenia procesów pomiędzy jądra tak, aby zachować jak najlepszą wydajność. Po za tym standardowo pamięć 2GB ram.

Co do Twojego pytania, grafika ta jest zintegrowana. Oznacza to tyle, że pamięć jaką dysponuje ta karta grafiki (do 224mb) układ pobiera z pamięci ram. Nie mówię, że gry nie pójdą - możesz mieć problem z podniesieniem szczegółów tekstur i zachowaniem przyzwoitej ilości fps w nowszych tytułach, żeby gra chodziła płynnie.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 guest2012

guest2012

    Początkujący

  • 17 postów

Napisano 03 06 2007 - 16:06

Witam.

Nie sądzę, żeby wiele aplikacji mogło spowodować zawieszenie systemu. Owy model dysponuje dwurdzeniowym procesorem, który przystosowany jest właśnie do pracy na wielu aplikacjach i dzielenia procesów pomiędzy jądra tak, aby zachować jak najlepszą wydajność. Po za tym standardowo pamięć 2GB ram.

Co do Twojego pytania, grafika ta jest zintegrowana. Oznacza to tyle, że pamięć jaką dysponuje ta karta grafiki (do 224mb) układ pobiera z pamięci ram. Nie mówię, że gry nie pójdą - możesz mieć problem z podniesieniem szczegółów tekstur i zachowaniem przyzwoitej ilości fps w nowszych tytułach, żeby gra chodziła płynnie.
---
Pozdrawiam
Hugster


OK, dzięki. Mniej więcej wiem o co chodzi.

narazie!

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem podczas grania



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych