Skocz do zawartości


Zdjęcie

laptop, problem z kartami graf. AMD + Intel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 SarnaMC

SarnaMC

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 12 2014 - 19:22

Witajcie. Przejdę od razu do rzeczy: Posiadam laptopa Lenovo G510 z dwiema kartami graficznymi: Intel® HD Graphics 4600 oraz AMD Radeon R5 M200 Series. Jak wiadomo Amd + intel często równa się problemy, tak też jest u mnie. Zanim powiem na czym problem polega wrzucam wszystkie info o moim kompie:

Spoiler

 

No to teraz wam wypiszę co się dzieje:

1. Podczas włączania komputera przed panelem logowania ekran kilkukrotnie miga ( robi się czarny, sterownik graf pada. potem podświetla się, znowu pada i tak kilka razy). Następnie czasami zamiast tego ekranu kolorowego z godziną pojawia się niebieski ekran, po kliknięciu czegokolwiek i wpisaniu hasła którego nie widać komputer się normalnie włącza

2. Podczas próby uruchomienia 99% programów i gier aplikacja zostaje zatrzymana ponieważ: Sterownik AMD driver utracił stabilność, ale odzyskał sprawność. Próbowane programy: Far Cry 3, benchmark furmark3, GTA IV, Sony Vegas Studio, CS:GO, team fortress 2 i wiele wiele innych.Patrząc na ich wymagania powinny spokojnie ruszać

3. Czasami podczas włączania komputera wyskakuje ten nowy ,,blue screen" który jest w win8 i informuje o błędzie 0x0000001. Dzieje się tak też czasami podczas włączania gier

 

 

Wydawałoby się że problem jest ze sterownikami, no to już piszę co próbowałem zrobić:

1. Aktualizacja za pomocą programu Easy Driver, efekt: zero poprawy

2. Aktualizacja poprzez ściągniecie ze strony intel oraz amd sterów najnowszych. Efekt: zupełny brak stabilności, musiałem przywrócić system

3. Odinstalowanie sterowników, następnie ich pobranie i instalacja ze strony lenovo ( instalowałem w kolejności intel, potem amd). Efekt: zero poprawy, dodatkowo raz na 3-4 włączenia pada karta graficzna, raz jedna raz druga i wywala kod 43

 

 

Sam już nie wiem co robić, laptop jest nowy, kupiłem go we wrześniu i od początku były z nim takie problemy. Moja praca wymaga komputera i mam obawy przed oddaniem go do reklamacji bo nie wiem ile to zajmie ( laptop kupiłem ze sklepu x-kom)

 

W was ostatnia deska ratunku, czekam na pomoc :D

 

 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych