Skocz do zawartości


Zdjęcie

kursor ucieka Dell


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 1czesiek

1czesiek

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 04 06 2008 - 20:12

Witam mam laptopa DELL i ucieka mi kursor w lewą stronę chyba za to jest odpowiedzialny taki mały czerwony pypek touchpad jak go można wyłączyć albo inne porady

  • 0

#2 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 04 06 2008 - 21:59

czy Touchpad jest w jaki kolwiek sposob uszkodzony? tak czy siak najprosciej bedzie go wylaczyc i poprowanie odinstaowac z systemu. Jaki to model Dell'a?

  • 0

#3 1czesiek

1czesiek

    Początkujący

  • 79 postów

Napisano 05 06 2008 - 21:08

Jest to DELL C600 powiedz jak mogę go odinstalować
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 06 2008 - 10:03

Nie ma takiej możliwości. W Menedżerze Urządzeń(Start->Ustawienia-Panel Sterowania->System ->zakładka: Sprzet) możesz usunąć "Mysz zgodną z PS2" klikając dwa razy na to urządzenie i wybierając: Sterownik, Odinstaluj. Zapewne po ponownym uruchomieniu komputera mysz zostanie znów zainstalowana, dlatego też sprawdź wcześniej z jakich korzysta sterowników, na 99% będą to:
i8042prt.sys
mouclass.sys

i jedyne co ci pozostaje to usunąć ręcznie plik i8042prt.sys, aby nie wykrywało sterownika myszki wbudowanej. Jak usuniesz: mouclass.sys to nie będziesz mógł korzystać z innych myszek. Powodzenia!

Nie ma takiej możliwości. W Menedżerze Urządzeń(Start->Ustawienia-Panel Sterowania->System ->zakładka: Sprzet) możesz usunąć "Mysz zgodną z PS2" klikając dwa razy na to urządzenie i wybierając: Sterownik, Odinstaluj. Zapewne po ponownym uruchomieniu komputera mysz zostanie znów zainstalowana, dlatego też sprawdź wcześniej z jakich korzysta sterowników, na 99% będą to:
i8042prt.sys
mouclass.sys

i jedyne co ci pozostaje to usunąć ręcznie plik i8042prt.sys, aby nie wykrywało sterownika myszki wbudowanej. Jak usuniesz: mouclass.sys to nie będziesz mógł korzystać z innych myszek. Powodzenia!

ps. niektóre laptopy mają skrót Fn+F5 do wyłączenia touchpada, ewentualnie możesz laptopa rozebrać i wymienić moduł.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych