Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer sie zawiesza i czarny ekran.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damian251

Damian251

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 30 06 2013 - 14:09

Witam mam taki mały problem. Chodzi o to że od pewnego czasu mój komputer potrafi się zawiesić z byle powodu. Występuje to w taki sposób że gram sobie lub przeglądam neta a tu nagle robi się czarny ekran, po chwili ekran powraca do i jest okienko na dole przy pasku ze: "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Jest jeszcze to że od dłuższego czasu mam uszkodzony zasilacz. Zaobserwowałem jeszcze to że jak wejdę w ustawienia grafiki nazywa się to chyba "Catalyst Control Center" czy jakoś tak. Jest tam zakładka wydajność i tam muszę mieć wszystko na minimum (Ustawienia taktowania i użycie pamięci ram. Gdybym ustawił wszystko automatycznie to by się komputer wyłączał lub by były bluescreeny związane z tym że sterownik przestał działać. Nie jestem do końca pewien że to zasilacz więc postanowiłem zapytać się na forum kogoś z większym doświadczeniem z komputerami. Jeżeli jednak zasilacz to prosiłbym żebyście napisali jaki powinien być dobry do mojego sprzętu?

 

Mój komputer:

Płyta główna: Asus P5QC

Procesor : Intel core 2 duo 2.80ghz (nie podkręcany)

Karta Graficzna: Gigabyte HD 7770

Zasilacz: Chieftec 600w

Ram: DDR2 4x1GB

 

Mogę jeszcze dodać ze wszystkie temperatury są w normie. 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 06 2013 - 17:58

Ten zasilacz da radę dwóm takim zestawem więc o braku mocy nie można mówić. Jaką wersję sterownika zainstalowałeś do karty ? Jakie temperatury osiąga karta ? 



  • 0

#3 Damian251

Damian251

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 30 06 2013 - 18:06

Sterowniki zainstalowałem z płytki z pudełka a temperatury to zazwyczaj 30 stopni. Tylko tak jak wcześniej napisałem zasilacz jest chyba nadpalony. Ponieważ gdy obniżenie zasilanie i inne karty graficznej, nie ma problemów jak na przykład wyłączenia się komputera gdy gram.
  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 06 2013 - 19:47

Masz możliwość pożyczenia innego sprawnego zasilacza ? Jeśli tak to podmień do testów.

 

Spróbuj innych sterowników bo te na płycie są już pewnie dawno nieaktualne. Obecne to Catalysty 13.6 Beta


  • 0

#5 Damian251

Damian251

    Początkujący

  • 55 postów

Napisano 30 06 2013 - 20:14

Zasilacza nie mam za bardzo jak pożyczyć, ale zapytam kogoś a narazie spróbuję z tymi sterownikami

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych