Skocz do zawartości


Zdjęcie

komputer sie nie wlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BezimiennY109

BezimiennY109

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 30 07 2016 - 08:04

Od jakoś kilku dni z tyłu  komputera zaczęło śmierdzieć spalenizną ale wczoraj komputer nagle mi się wyłączył i nie chce się włączyć jedynie przez dosłownie sekundę zaczyna się świecić zielona dioda. Moim podejrzeniem jest zasilacz ale pewności nie mam. Stykałem spinaczem 2 punkty zielony i czarny kabel w złączu 24 pinowym ale zasilacz się nie podnosił a ma już 8 lat. O to zdjęcie zasilacza od środka:

2dj4086.jpg

 

Teraz pytanie czy to na pewno zasilacz

 

Z góry dzięki

 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 07 2016 - 20:41

Co to za zasilacz? Bo wygląda na jakąś atrape. Wyrzuć to i kup normalny prawdziwy markowy zasilacz. 99% przypadków to niemarkowy zasilacz.



  • 0

#3 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 30 07 2016 - 21:10

Wygląda jakby dławik (ten taki drut nawinięty na ferrytowy, okrągły rdzeń, nad górnych radiatorem na zdjęciu) się zjarał.

 

Podaj specyfikację kompa (procesor i karta graficzna wystarczy), to ci powiem jaki zasilacz kupić. Tylko gorzej jeżeli zasilacz zjarał ci pół komputera przy okazji.


  • 0

#4 hary

hary

    The Untouchable

  • 791 postów

Napisano 31 07 2016 - 19:13

Wyraźnie widać, że zasilacz jest spalony. Jedyna rada to wymiana. Jakie parametry ma ta jednostka? Sądzę, że skoro zasilacz ma 8 lat to jednostka nie jest najnowsza. Podaj do jakiej kwoty mógłbyś kupić nowy zasilacz...


  • 0

#5 bipiw

bipiw

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 180 postów

Napisano 03 08 2016 - 14:11

Rzeczywiście wygląda na to, że dławik przypalony. Chociaż swoją drogą to dosyć dziwne bo ciepło woli się wydzielić na oporze czy tranzystorze, ale cewka(i to nie z cienkiego drutu przeciez) hym hym. Może to był drut oporowy:D



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych