Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputer nie wyłącza się automatycznie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 forest666

forest666

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 08 07 2007 - 11:23

Witam

Po jednej z reinstalacji windowsa, pojawił się problem z wyłączaniem kompa.

Zamiast wyłączać się sam do koncza, teraz wyskakuje mi napis: Teraz można bezpiecznie wylaczyc komputer.

Co i gdzie mam ustawic zeby sie tego pozbyc i nie musial wylaczac kompa recznie ?

  • 0

#2 Szym_

Szym_

    Początkujący

  • 78 postów

Napisano 08 07 2007 - 11:50

Witam

Po jednej z reinstalacji windowsa, pojawił się problem z wyłączaniem kompa.

Zamiast wyłączać się sam do koncza, teraz wyskakuje mi napis: Teraz można bezpiecznie wylaczyc komputer.

Co i gdzie mam ustawic zeby sie tego pozbyc i nie musial wylaczac kompa recznie ?


jakiego masz windowsa?

  • 0

#3 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 08 07 2007 - 14:21

W rejestrze w kluczu: HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop zmień PowerOffActive z '0' na '1'
  • 0

#4 forest666

forest666

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 08 07 2007 - 17:40

Mam XP Pro.

Po zmianie rejestru, to co podał Aman, dalej mam ten sam patent - nic sie nie zmieniło :(
  • 0

#5 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 08 07 2007 - 19:55

Panelu Sterowania > Opcje zasilania -> Zaawansowane zarządzanie energią -> zaznacz "Włącz obsługę Zaawansowanego zarządzania energią" -> Zastosuj
  • 0

#6 forest666

forest666

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 19 07 2007 - 18:01

Niestety nie mam takiej opcji. W zaawansowanych ma tylko:

Zawsze pokazuj ikone na pasku zadan.
  • 0

#7 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 20 07 2007 - 15:49

Mnie nie chodziło o zakładkę "Zaawansowane" tylko o "Zaawansowane zarządzanie energią", często nie ma jej domyślnie w opcjach zasilania i trzeba ją ręcznie doinstalować. Otwórz Panel Sterowania -> Dodaj sprzęt -> Dalej -> zaznacz "Tak, urządzenie zostało już podłączone" -> Dalej -> z listy wybierz "Dodaj nowe urządzenie sprzętowe" -> Dalej -> zaznacz "Zainstaluj sprzęt, który wybiorę ręcznie z listy (zaawansowane)" -> Dalej -> z listy wybierz "Obsługa NT Apm/Legacy" -> 3 x Dalej -> Zakończ. Teraz trzeba będzie jeszcze zmienić jedną opcje w Biosie: otwórz menu "Power Management" -> zmień na Enable opcje Advanced Power Management (tutaj może być różnie w zależności wersji biosu) lub ACPI/IPCA

Teraz powinna już być widoczna nowa zakładka, zaznacz opcje o której pisałem w poprzednim poście.
  • 0

#8 forest666

forest666

    Początkujący

  • 45 postów

Napisano 04 08 2007 - 11:15

Wielkie dzieki Dołączona grafika! Już wyłącza się jak powinien :banana:

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych