Skocz do zawartości


kai95

Rejestracja: 28 sty 2015
OFFLINE Ostatnio: 28 01 2015 21:08
-----

Moje tematy

Wymiana ramu na nowy ( blue screen) jak ustawić bios?

28 01 2015 - 15:48

Witam otóż mój sprzęt to: 
Płyta asus p7h55m pro 
2x2GB10 1033Mhz ( nie wiedzieć czemu cpu-z pokazuje 667Mhz) 
dysk 500GB SATA-2 Seagate 
karta geforce gts 450 
intel i3 540 
Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W OVP 

Otóż wcześniej kupiłem sobie 1x8GB od kingstona ale okazało się że płytą ich nie obsługuje(pojawiał się blue screen Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ), tym razem sprawdziłem jakie obsługuje i kupiłem 2x KINGSTON HyperX FURY DDR3 2x4GB 1333 HX313C9FWK2/8 dziś przyszły zakładam i znów blue screen. Wszedłem w bios ustawiłem Dram na 1333Mhz , napięcie 1,5V bo takie niby ma ram który kupiłem i nadal blue screen. Driver_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL co mam zrobić? Tym razem upewniłem się że ten ram który kupiłem jest w QVL ram dla mojej płyty. 
Co mam jeszcze zmienić w biosie i na ile? 

Dodam że w biosie max Dram to 1333Mhz chyba że podrkęce procesor do 3.9 na mnożniki 22.0 to wtedy max jest 1440Mhz.

Zmieniałem w Biosie CAS/RAS to CAS/RAS PRE TIME do 9 RAS ACT TIME 24 i dalej nic. Dram voltage 1.5-1.6V też nic. Dram frag 1333mhz- przy mnożniku procka x22 i BLCK 180 nawet 1800mhz - komp nawet nie wstał. 

Zaczyna mnie zastanawiać różnica w nazwie ramu który kupiłem a tego który rekomenduje QVL Ram. W sumie to niczym one się nie różnia tylko moja ma radiator. Pozostałe parametry takie same.

Kolega podsunął mi pomysł że to wina dysku / sterowników do niego. Ale tak mnie to troszkę zastanawia bo niby czemu dysku skoro błąd wyskakuje po włożeniu nowych kości ram, dysk jest ten sam stary. Widziałem też gdzieś post że czasami wgranie windowsa pomaga, tyle że nawet jak włoże płytę systemu na nowych ram to i tak przy ładowaniu mam blue screen więc instalowanie systemu może być tutaj problemem. Jakby ktoś miał jakieś pomysły jestem otwarty na propozycję. 

Nawet jak sformatuje dysk i zaintaluje ram będę to musiał zrobić na starych kościach a potem nagle włoże nowe i niby ma działać to trochę nie ma sensu według mnie. I czemu jak włoże obie kości 4GB obok siebie komp się restartuje po 10sekundach od startu?