Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak wyłączyć touchpada w laptopie DELL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 completed

completed

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 12 2012 - 16:38

Witam.
Parę dni temu kupiłam laptopa http://www.x-kom.pl/p/79553-notebook-laptop-15,6-dell-inspiron-7520-i5-3210m-8gb-500-dvd-rw.html i mam mały problem. Jest nowy, więc nie możliwe, żebym to ja coś zepsuła, lub przestawiła. Mianowicie płytka dotykowa nie chce mi się wyłączyć. Próbowałam klikać Fn + F3 i nic. Generalnie Fn działa, bo wszystkie inne opcje włącza/wyłącza, tylko nie touchpada. F3 sam w sobie też działa, kiedy go używam samego. Szukałam rozwiązania problemu w Panelu sterowania, ale nie ma tam nic takiego jak płytka dotykowa, czy też touchpad. Próbowałam również aktualizować sterowniki z pozycji Menedżer urządzeń -> Mysz i inne urządzenia wskazujące, ale wyskakuje mi komunikat, że oprogramowanie sterownika jest aktualne...
Czy może mi ktoś pomóc?

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 12 2012 - 18:07

Można zrobić to na dwa sposoby :) jeden to ikona w zasobniku
Dołączona grafika

drugi sposób :
kliknij menu Start i przejdź do "Panel sterowania". Tam odnajdź skrót o nazwie "Mysz".
Dołączona grafika
Wyświetli się nowe okienko o nazwie "Właściwości: Mysz". Udaj się do zakładki "Ustawienia urządzenia" lub kliknij zakładkę o nazwie samego touchpada/jego sterowniki. Tam powinien być przycisk "Wyłącz". Wystarczy go kliknąć i zatwierdzić zmiany przyciskiem "OK".

Dołączona grafika

Użytkownik Qauke edytował ten post 07 12 2012 - 18:07

  • 1

#3 completed

completed

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 12 2012 - 18:21

Ikony w zasobniku nie mam, a we właściwościach myszy też nic takiego o czym piszesz...
Dołączona grafika
Czy nie ma już innych sposobów?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 07 12 2012 - 18:32

Ściągnij sobie Touchpad Blocker lub TouchpadPal to powinno załatwić Twój problem.
Ewentualnie poczytaj z instrukcji laptopa jak wyłączyć touchpada, bo w tym momencie kończą mi się pomysły :)
  • 0

#5 completed

completed

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 12 2012 - 18:35

Ok, dziękuję za szybkie odpowiedzi :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych