Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak otworzyć zainstalowany program?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Amon

Amon

    Początkujący

  • 28 postów

Napisano 04 05 2007 - 08:38

Witam.. szukałem całą noc i nigdzie nie znalazłem..
jak mogę odpalić zainstalowany program..?? ;]
mam Ubuntu 10.6 zainstalowałem z repozytoriów MySQL server 5.0 tj. wpisałem:
apt-get install mysql-server-5.0 posypały się logi wszystko zakończone sukcesem tylko gdzie jest teraz ten program? gdzie mogę zacząć tworzyć tabele itp..??

próbowałem też inaczej: ściągnąłem spakowany program z www w tar.gz.. chciałem wykonać instalację z konsoli (bo nie znam innego sposobu) ale niestety po wejściu do odpowiedniego katalogu i wpisaniu tego:
make install mysql-standard-5.0.19-linux-i686
otrzymuję:
make: *** No rule to make target `install'. Stop.

HELP - korzystam z linuksa dopiero kilka dni i już mi się w głowie przewraca od tych wszystkich komend ;)

  • 0

#2 Hellek

Hellek

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 04 05 2007 - 19:35

Jaką nazwe ma to co zainstalowałeś ?? otwórz terminal czysty i wpisz nazwę programu potem możesz dodac do menu klikając prawym i "dodaj"

  • 0

#3 Tony

Tony

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 05 05 2007 - 11:39

Wpisz polecenia jako root
/etc/rc.d/init.d/mysql init
Potem
/etc/rc.d/init.d/mysql start
możesz sprawdzić też czy zadziałało
/etc/rc.d/init.d/mysql status
Od tej pory serwer będzie włączony i będzie się ładował przy starcie. Jeżeli chcesz zrestartować go to pisz najpierw "/etc/rc.d/init.d/mysql stop" a potem "/etc/rc.d/init.d/mysql start"
Nie gwarantuję, że będzie działać na ubuntu. Sposób sprawdzony 3-krotnie na linuksie PLD Linux Distribution.
PS warto też zainstalować klienta mysql a przed uruchomieniem serwera skonfigurować go. Więcej info w dokumentacji dystrybucji.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych