Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak odzyskać pliki z pendrive?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 AlbertX

AlbertX

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 04 11 2012 - 01:01

Cześć,

Być może za dużo tego napisałem, ale nie chcę pominąc jakiejś przydatnej informacji..

3 lata temu zakupiłem pendrive'a Imation 4GB typ: HMDS-04GL, E-D900-03-3213. Był fabrycznie zabezpieczony hasłem (tzn. był już tam zainstalowany program który o ile pamiętam nazywał się "Lock"). Działało to w ten sposób, że eksplorator "widział" jedynie aplikację tego programu, a po jego uruchomieniu i wpisaniu hasła, uzyskiwało się dostęp do dysku. Przed wpisaniem hasła eksplorator nie widział nawet pojemności dysku.

Parę dni temu pracowałem na plikach open-office'a, otwartych z tego zabezpieczonego pendrive'a. Hasło było wpisane, dysk był "otwarty". Zapisywałem zmiany pod inną nazwą pliku wskazując jako miejsce zapisu właśnie tę pamięć przenośną. Okazało się później, że zapisał to ale jakby poza obszarem chronionym hasłem (zresztą odbywało się to dość dziwnie, bo tworzone przeze mnie nowe pliki otwierały się wtedy jako "tylko do odczytu", Teraz wszystkie pliki starsze. niż parę dni OpenOffice otwiera mi w tym trybie). Efekt był taki, że po otwarciu tego napędu w eksploratorze widziałem te nowo utworzone pliki i dodatkowo aplikację "lock". Po uruchomieniu aplikacji i wpisaniu hasła tamte pliki znikały, a pojawiał się dostęp do zahasłowanej części dysku. I tak działało to mniej więcej przez parę dni.

Dzisiaj otwieram pamięć i widzę, że mam tylko tych kilka nowo utworzonych plików poza obszarem zabezpieczonym hasłem. Programu hasłującego brak. I co ciekawe, windows widzi pojemność dysku, ilość wolnego miesca itd. Podaje więc że zapisana jest połowa, choć widzę tylko tych parę nowych plików tekstowych. Tzn. te parę nowych plików tylko formalnie widać w eksploratorze, natomiast nie da się ich otworzyć, ani skopiować (komunikat że plik lub katalog jest uszkodzony lub niekompletny).

Próbowałem odzyskać na własną rękę program 'lock' ale nic z tego. Szukałem go w sieci, znajdywałem jakieś nowsze wersje (np. ImationLock v. 232) ale po uruchomieniu dostaję komunikat "Please insert the device or run this utility as privileged user". Dodam, że pendrive był cały czas w napędzie, a ja jestem zalogowany z profilu administratora (zresztą, u mnie nie ma żadnych dodatkowych profili użytkowników). Gdzieś znalazłem info, by usunąć pendrive z napędu i włożyć po pojawieniu się tego komunikatu, ale nic to nie dawało. Próbowałem skopiować ImationLock na pendrive i stamtąd go uruchamiać, ale komunikat był ten sam.

Próbowałem też programu Smart Data Recovery, licząc że odnajdzie mi ten zagubiony plik programu hasłującego. Po przeskanowaniu pendriva widzi tylko kilkaset plików zakwalifikowanych jako "other files", wszystkie z rozszerzeniem tmp + 2 pliki exe (ale to ImationLocki które próbowałem odpalić z tego dysku przed chwilą).

Szukałem rozwiązań w sieci, głównie pod kątem uruchomienia ImationLocka ale do niczego nie doszedłem. No i mój problem jest prosty. Chcę się dostać do swoich plików na pendrivie.

Dzięki za wszelką pomoc.

  • 0

#2 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 10 11 2012 - 17:03

To jest trudna sprawa, ale mogę ci zaoferować płatna usługę odzyskania danych z nośnika, jeżeli mi podasz hasło które ustawiłeś odzyskam je nawet jeżeli dane są na nośniku szyfrowane.
Jeżeli jest to blokada ala lock w U3 to zrobię to tanio ;)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych