Skocz do zawartości


Zdjęcie

instalacja XP przez virtual PC a klucz aktywacyjny.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 12 03 2013 - 15:07

Witam. Szukałem troche w necie i zauważyłem, że tu był już podobny temat 5 lat temu ale się urwał.
Chcę zainstalować sobie XP w Virtual PC. Podczas przerabiania Windowsa XP HOME OEM sp1 w nLite dodałem mu tylko service Pack 3 i podczas instalacji ten sku....n nie przyjmuje kodu licencyjnego. Wróciłem więc do nLite i zaznaczyłem w ustawieniach Pomiń OOBE. Nie pomogło. Kolejna kompilacja i tym razem wywaliłem z usług MSOOBE. Też nie pomogło. Trzecia kompilacja i wywaliłem MSOOBE oraz zaznaczyłem Pomiń OOBE. Też nie pomogło. Co ciekawe - bez wpisanego kodu, kiedy klikam dalej - instalator wyświetla informację, że bez kodu system będzie działał tylko 30 dni. Bez różnicy czy klikne TAK czy NIE - monit znika i trzeba wpisać klucz, ktory nie jest przyjmowany. Za 4tym razem powywalałem zbędne komponenty, poustawiałem usługi na wyłączone/ręczne + inne ustawienia systemu i kompilacja wyniosła mniej niż 250mega. Wszystko ładnie się zainstalowało i przyjęło kod z nalepki. Tylko, że tak wykastrowany system nadaje się tylko do filmów i niektórych gier. Czasem się wiesza.
Czytałem na forum nLite że problem z nie przyjmowaniem klucza dotyczy tylko pierwszych wydań i wersji OEM, ale w pracy mam kolejną płytkę innego windowsa - XP Home SP2 (wersja 2002) i problem jest dokładnie ten sam co powyżej. Z XP profesionalem nie było najmniejszych problemów, ale Pro jest mi niepotrzebny do testów.
Przeczytałem tu na forum, że SP3 ma inne klucze i oryginalne z SP1 i SP2 nie będą działać. Znalazłem więc w sieci sporo tych kluczy do SP3, wraz z podziękowaniami od użytkowników że działają - ale nie u mnie.
Wgranie oryginalnego systemu, aktywacja i dopiero dodanie SP nie wchodzi w możliwość. Po to chcę mieć kompilację aby najpierw pousuwać z niej zbędne i niebezpieczne skladniki. Jeśli dodam SP do pociętej kompilacji oryginalnej płyty to cały syf się odbuduje :(

  • 0

#2 100nka

100nka

    Stały użytkownik

  • 194 postów

Napisano 13 03 2013 - 09:37

OK znalazłem odpowiedź na forum programu nLite, że są znane sytuacje niepoprawnego działania programu na systemach nowszych niż XP. Zweryfikowałem i faktycznie - wykonanie tych samych czynności z pod poziomu XP nie powodowało błędów kompilacji. Jeśli ktoś nie ma 2giego kompa z XP na jakim może wykonać kompilację - to należy przed wykonaniem obrazu wybrać zmień/dodaj i zamienić poniższe pliki na te z oryginalnej płyty.

\i386\dpcdll.dl_
\i386\oembios.bi_
\i386\oembios.ca_
\i386\oembios.da_
\i386\oembios.si_
\i386\pidgen.dll
\i386\setupp.ini
\i386\setupreg.hiv

  • 1

#3 sylwesterna

sylwesterna

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 24 03 2013 - 09:29

OK znalazłem odpowiedź na forum programu nLite, że są znane sytuacje niepoprawnego działania programu na systemach nowszych niż XP. Zweryfikowałem i faktycznie - wykonanie tych samych czynności z pod poziomu XP nie powodowało błędów kompilacji. Jeśli ktoś nie ma 2giego kompa z XP na jakim może wykonać kompilację - to należy przed wykonaniem obrazu wybrać zmień/dodaj i zamienić poniższe pliki na te z oryginalnej płyty.

\i386\dpcdll.dl_
\i386\oembios.bi_
\i386\oembios.ca_
\i386\oembios.da_
\i386\oembios.si_
\i386\pidgen.dll
\i386\setupp.ini
\i386\setupreg.hiv


Dzięki. Też tego szukałem.
Pozdr

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: XP home nLite serial klucz cd key



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych