Skocz do zawartości


Zdjęcie

[inne] Jaki język wybrać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz784

lukasz784

    Stały użytkownik

  • 159 postów

Napisano 28 02 2009 - 00:44

Otóż, przejdę do rzeczy... Zauważyłem, że wszystkie języki mają wady i zalety. Więc oto moje pynia:
1. Czy pisząc dokument w xHTML, mogę mieszać kod np z CSS/PHP?
2. Jeśli nie, to jaki język jest najbardziej zaawansowany i daje najlepsze rezultaty?
3. Jaką książkę wybrać do danego języka?

Za odp z góry dziękuje :D

  • 0

#2 gbr

gbr

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 28 02 2009 - 01:15

Pisząc w xhtml możesz mieszać z CSS na pewno. Sam tak robiłem.
PHP jest językiem dobrym i myślę że nawet zaawansowanym językiem. Nie wiem jak jest z java :D
Nie musisz kupować książkę, w necie jest dużo kursów... ale jeżeli lubisz czytać to spoko.

  • 0

#3 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 28 02 2009 - 12:12

Otóż, przejdę do rzeczy... Zauważyłem, że wszystkie języki mają wady i zalety. Więc oto moje pynia:
1. Czy pisząc dokument w xHTML, mogę mieszać kod np z CSS/PHP?
2. Jeśli nie, to jaki język jest najbardziej zaawansowany i daje najlepsze rezultaty?
3. Jaką książkę wybrać do danego języka?

1. A jak myślisz skąd wzięło się pojęcie (x)html+css? W (x)html'u wszystko powinno być zdefiniowane za pomocą css'a właśnie. On bez tego w sumie nie istnieje. PHP jest językiem skryptowym OSADZANYM W HTML'U. Z czym innym jak nie z html'em chciałbyś go łączyć?
2. Ogólnie kto co lubi. Ja piszę sam w php, ale ugryzło się python'a i js'u. Najlepiej korzystaj do tego z frameworków.
3. Ciężko powiedzieć. Musiałbym znać dokładny poziom, na którym aktualnie jesteś i czego chciałbyś się uczyć.
  • 0

#4 lukasz784

lukasz784

    Stały użytkownik

  • 159 postów

Napisano 28 02 2009 - 13:20

Mój poziom: Baaaaaardzo ZIELONY :D
A jeżeli o naukę chodzi to na pewno umieszczanie elementów na stronie,
bo kiedy piszę w samym xHTML, i na stronę wlepiam menu nawigacyjne, to tekst jest wyświelany tak jak w kodzie pod/nad menu,
a chciałbym obok. A wszyscy mówią że ramki "wyszły z mody" więc wole więcej popisać (dla mnie to sama przyjemność), ale żeby ta pierwsza
strona jakoś wyglądała...:D
  • 0

#5 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 28 02 2009 - 20:52

zacznij od html.boo.pl jednak... :D

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: języki stron WWW



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych