Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drivery do bluetooth problem


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 niebieski326

niebieski326

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 03 2007 - 16:35

Kupiłem bluetooth razem z płytką ze sterami. Zainstalowałem je, podłączyłem bluetooth i oprogramowanie BlueSoleil (było dołączone) wyświetla ze nie znalazł urządzenia, mało tego po podłączeniu windows wykrywa 2 nowe urządzenia jedno nieznane drugie to BCM2045A, windows chce instalować sterowniki - wkładam dołączoną płyte klikam dalej, przeszukuje płyte i nie może znaleść nic. Dodam że mój system to Windows XP Pro SP2

  • 0

#2 ykoops

ykoops

    Stały użytkownik

  • 377 postów

Napisano 09 03 2007 - 17:40

Tłumacząc z jednego bloga po angielsku:

Podłącz urządzenie, poczekaj na komunikat o niepowodzeniu w instalacji, następnie ppm na Mój komputer-->Menedżer urządzeń
1. Odszukaj na liście urządzeń (sekcja "pozostałe urządzenia") tego dongla BCM2045A
2. ppm właściwości, w zakładce szczegóły powinno być coś o nazwie Hadrware ID, wyglądające mniej więcej tak:

USB\VID_0A5C&PID_2045&REV_0112
USB\VID_0A5C&PID_2045

3. Zaznacz myszką drugi wpis (ten bez wersji REV_...) i skopiuj crtl+c
4. W katalogu \windows\inf\ odszukaj plik o nazwie bth.ini, otwórz go przy pomocy notatnika
5. Odszukaj w treści sekcji D e v i c e s e c t i o n linię zawierającą wpis Broadcom, powinien tam być wpis innego urządzenia z serii BCM2033 (sprawdziłem u siebie jest jeszcze BCM2035), interesuje nas dokładnie linia:

BCM2033 Bluetooth 2.4 GHz Single Chip Transceiver= BthUsb, USB\VID_0A5C&PID_200F

zmień początek na swój model BCM2045A a część USB\VID_.... na tę skopiowaną do schowka, zapisz plik .ini.

6. Odłącz urządzenie i wepnij ponownie, odszukaj jeszcze raz urządzenie w menedżerze i w jego właściwościach wybierz aktualizację sterowników.
7. W oknie poszukiwania sterowników wybierz "pokaż listę urządzeń", w urządzeniach radiowych bluetooth w oknie producentów odszukaj Broadcom. Sprawdź czy dostępny jest model 2045A, jeśli na liście urządzeń nadal wyświetlany jest model 2033 wybierz mino tego ten sterownik i zainstaluj. Wg tej porady powinno działać ... daj znać :)

  • 0

#3 niebieski326

niebieski326

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 09 03 2007 - 20:08

Wielkie dzięki już działa :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych