Skocz do zawartości


Zdjęcie

iPod nano 5G


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 19:19

Dołączona grafika


Na dobry początek
Pod choinką znalazłem pomarańczowego iPod’a nano. Zaraz później na nim znalazła się cała moja kolekcja muzyczna, fotograficzna, podcasty i filmy. W tej recenzji opiszę moje spostrzeżenia oraz wrażenia z użytkowania tego cuda.

Pudełko i jego zawartość
Pudełko jest eleganckie i bardzo małe, jest nie wiele większe od samego iPoda. W nim znajdziemy: iPod’a, słuchawki, kabel USB, książeczkę „zacznij tutaj” oraz jakiś świstek(coś o gwarancji) po angielsku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Wygląd i hardware
Mój model jest koloru pomarańczowego. W sprzedaży są jeszcze szary, czarny, fioletowy, niebieski, zielony, różowy i czerwony(edycja specjalna). Urządzenie jest Z przodu znajduje się ekran oraz kółko do obsługi odtwarzacza. Mimo, że jest mniejsze niż w poprzednim modelu(kosztem wyświetlacza) iPoda obsługuje się równie wygodnie. Z tyłu znajdziemy logo Apple, kamerę(nie mylić z aparatem) oraz mikrofon. Na górze jest przycisk do blokowania przycisków, a na dole wejście na słuchawki oraz wejście na kabel USB. Ekran nawet przy największym słońcu jest czytelny., ale niestety głośnik jest strasznie cichy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Menu i podstawowe funkcje
Menu, jak i wszystkie funkcje, jest proste i logiczne, tak jak w każdym sprzęcie Apple. W nim znajdują się pozycje: Muzyka, Wideo, Zdjęcia, Podcasty, Radio, Kamera wideo, Dodatki, Ustawienia i Mieszaj utwory.

Dołączona grafika


Tego wcześniej nie było…
iPod nano to teraz iPod, który ma najwięcej funkcji. Posiada radio z RDS, kamerę, notatki głosowe oraz krokomierz. Radio działa tylko po podłączeniu słuchawek. Ciekawą funkcją jest przewijanie i stopowanie w radiu. Można przewinąć nawet do dwudziestu minut wcześniej. Stacje radiowe można dodawać do ulubionych, niestety nazwą stacji jest częstotliwość i nie da się jej zmienić. Kamera nagrywa filmy świetnej jakości. Mamy do wyboru wiele efektów(np. rentgen, stara klisza, monitoring) oraz zniekształcenia obrazu. Fajnym dodatkiem jest krokomierz. Liczy kroki, a przy synchronizacji przesyła dane do nike+ przez co mamy takie jakby achievementy za przejście odpowiedniej liczny kroków.

Podsumowanie
iPod nano jest bardzo cienkim i lekkim odtwarzaczem. Jest jedynym iPodem z radiem i kamerą. Uważam, że warto go kupić zamiast innego iPoda chociaż by dla radia. Świetnie się spisuje podczas dłuższych wyjazdów, bateria wytrzymuje 20 godzin ciągłego słuchania muzyki. Dodatkowo można uwiecznić na filmie różne ciekawe wspomnienia.

  • 0

#2 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 27 02 2010 - 19:24

Trzeba było jeszcze opisać jak jest z dźwiękiem etc.
Na twoim miejscu zmieniłbym słuchawki na co najmniej Creative EP-630, EP-830 albo Razer Mosaya.

  • 0

#3 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 19:34

Miałem Ep-830 i się zepsuły, teraz używam Ep-630... Co do tych iPodowych, wcale nie są takie złe...

Ja myślę, że dźwięku nie ma sensu opisywać, bo każdy wie, że iPod to porządny sprzęt.
  • 0

#4 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 27 02 2010 - 19:39

Dla mnie iPod jest tylko zabawką do lansu więc jakoś nie wierzę w jakość dźwięku no chyba, że ktoś rzeczywiście korzystasz z niego dla muzyki, a nie żeby przy szpanować przed znajomymi.
Swoją drogą te EP-630 mają jedną potężną wadę, a mianowicie brak środka (w sensie, że dźwięku).

Użytkownik anduvir edytował ten post 27 02 2010 - 19:40

  • 0

#5 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 19:43

Ja iPoda dla lansu nie używam, służy mi tylko i wyłącznie do słuchania muzyki(podróżuję do domu MZK, a moja MZK jedzie 30min...) i czasami jak jadę gdzieś dalej to filmy(częściej na iPhone oglądam).
  • 0

#6 theqatrick

theqatrick

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 02 2010 - 20:35

Szkoda tylko, że Apple tworzy laptopy z baterią która pare razy wybuchła, iPhone też pare razy, iPod bodajże też.
Recenzja OK, ale zdjęcia słabej jakości.

Użytkownik theqatrick edytował ten post 27 02 2010 - 20:37

  • 0

#7 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 20:37

Laptopy nie wybuchają. :/ Tylko iPody i czasami iPhone'y. Tyle, że ile wyprodukowanych, a ile wybuchło?
  • 0

#8 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 27 02 2010 - 21:42

Taki iPod fajny, ale drogi, że głowa boli... i dla mnie zbyt cienki.

Użytkownik Krzychu95 edytował ten post 27 02 2010 - 21:42

  • 0

#9 theqatrick

theqatrick

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 02 2010 - 21:46

Laptopy nie wybuchają. :/ Tylko iPody i czasami iPhone'y. Tyle, że ile wyprodukowanych, a ile wybuchło?

Jeden wybuch to wielki skandal!!!
  • 0

#10 Hoothoot

Hoothoot

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:13

Kamera nagrywa filmy świetnej jakości.

No jasne, kamery HD się chowają.
  • 0

#11 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:15

Jak na kamerę w urządzeniu, które nie jest kamerą...

  • 0

#12 Hoothoot

Hoothoot

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:17

...taa. Może mi powiesz że Nano nagrywa lepsze filmy niż OmniaHD (też nie jest kamerą, nie?)

  • 0

#13 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:19



To jest kiepska jakość?
  • 0

#14 Hoothoot

Hoothoot

    Początkujący

  • 49 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:21

Może obejrzyj sobie filmik nakręcony OmniąHD to sobie odpowiesz. Albo ja cię wyręczę: tak.
  • 0

#15 theqatrick

theqatrick

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:29

EmotiCon, nie chwal iPoda, iPhona (całego Apple) na każdym kroku. Nawet SE Satio o wiele lepsze materiały Video kręci.
  • 0

#16 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:30

Niech wam będzie kiepska kamera, kręcić wideo się nie da.
  • 0

#17 theqatrick

theqatrick

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:35

Kręcić się da, ale jakość nie jest najlepsza, ogólnie ok. na 3-4. Nie okłamuj się.
  • 0

#18 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:36

Ja się nie okłamuje... Mi taka kamera zupełnie wystarcza.
  • 0

#19 theqatrick

theqatrick

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:39

Tylko "wystarcza".
  • 0

#20 EmotiCon

EmotiCon

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 27 02 2010 - 22:41

I zadowala.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych