Skocz do zawartości


Zdjęcie

[html/xhtml] Kilka pytań dotyczących stworzenia strony z wyglądem aukcji do alllegro.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 03 04 2008 - 19:27

Witajcie:)

Od niedawna mam konto na allegro i nazbierałem kilka przedmiotów które chcę opylić :) Lecz wiem to że żeby więcej osób interesowało się aukcją to musi być ładna oprawa graficzna i tu pojawia się kilka moich pytań:

Jak muszę to narysować w programie graficznym(gimpie) takie coś co się wysuwa po naciśnięciu?(tekst na takim kropkowanym tle) 2 osobne obrazki czy jeden a to 2 się w skrypcie napisze?(jestem Ciemny jeśli chodzi o to;/)

Czy dużo czasu zajmie mi stworzenie takiego skryptu aby strona wyglądała tak(no lepiej;p) niż na obrazku poniżej? sam skrypt(wszystko bez robienia obrazków bo to akurat chwileczkę mi zajmie)

W jakim języku to muszę napisać? (wiem tylko co nieco o html-u (jak zrobić stronę z kolorowym napisem obrazkiem ramką i tłem;p) :)

Czy pisać tą stronę w notatniku?;p czy załatwić jakiś program np. Pajączka na określoną liczbę otworzeń;p lub jakiś inny darmowy program (bo niebeęde płacił za program który użyje do stworzenia 1 stronki;p)

Czy tło takie kropkowane(wymyśliłem sobie jak ono ma wyglądać musze sam zrobić i narysować w wymiarach strony i dać w tło czy inaczej?)

Wie ktoś jakie wymiary powinna mieć strona allegro(w pixelach?)

Jest ktoś taki który poświęci trochę czasu i na gg będzie odpowiadał na moje pytania?:)

Z góry dziękuje i bardzo proszę o pomoc :)

a tu fotka zrobiona w paintcie jaki chce osiągnąć efekt końcowy;P :) :P
Dołączona grafika
PzDr

  • 0

#2 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 04 04 2008 - 15:48

Jak muszę to narysować w programie graficznym(gimpie) takie coś co się wysuwa po naciśnięciu?(tekst na takim kropkowanym tle) 2 osobne obrazki czy jeden a to 2 się w skrypcie napisze?(jestem Ciemny jeśli chodzi o to;/)

2 osobne, ale można także zrobić wszystko za pomocą css nie używając grafiki w ogóle

Czy dużo czasu zajmie mi stworzenie takiego skryptu aby strona wyglądała tak(no lepiej;p) niż na obrazku poniżej? sam skrypt(wszystko bez robienia obrazków bo to akurat chwileczkę mi zajmie)

Nie. Google- Darmowe szablony
Wzór jest prosty na pewno coś znajdziesz

W jakim języku to muszę napisać? (wiem tylko co nieco o html-u (jak zrobić stronę z kolorowym napisem obrazkiem ramką i tłem;p) mur.gif

Tak jak powyżej... Nie ty musisz ją pisać

Czy pisać tą stronę w notatniku?;p czy załatwić jakiś program np. Pajączka na określoną liczbę otworzeń;p lub jakiś inny darmowy program (bo niebeęde płacił za program który użyje do stworzenia 1 stronki;p)

Proponuję EdHtml

Czy tło takie kropkowane(wymyśliłem sobie jak ono ma wyglądać musze sam zrobić i narysować w wymiarach strony i dać w tło czy inaczej?)

Rysujesz tylko fragment i dajesz jako background

Wie ktoś jakie wymiary powinna mieć strona allegro(w pixelach?)

Nie bawię się w allegro więc nie odpowiem

Jest ktoś taki który poświęci trochę czasu i na gg będzie odpowiadał na moje pytania?tongue.gif

Na gg nie mam czasu.

  • 0

#3 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 05 04 2008 - 09:21

Dzięki Ziele za odpowiedź :)
i mam znów pytanie;D jak mam znaleźć wzór taki? a pisząc wzór chodzi Ci o gotowy skrypt (do podstawienia obrazków) czy stronę do zamiany obrazków czy co innego?
oraz ponawiam pytanie jakie powinny być wymiary strony allegro;p(px)
Pomógł by mi ktoś znaleźć stronę na której będzie szablon pasujący do mojej aukcji?
  • 0

#4 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 05 04 2008 - 11:47

Chyba nie zrozumiałem... O jaki wzór ci chodzi?
  • 0

#5 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 05 04 2008 - 12:53

Nie. Google- Darmowe szablony
Wzór jest prosty na pewno coś znajdziesz

o ten wzór mi chodzi;D
a teraz napisze to samo pytanie co wcześniej ale jaśniej:)
mam już tło grafiki logo:D i chcę aby strona wyglądała jak na rysunku:P i się pytam was;D czy znajdę skrypt taki pod który wystarczy podstawić moje grafiki(i hiperłącza dodać) (ABY wyglądały wizualnie jak na rysunku) jeśli tak to proszę o jakiś dokładniejszy link szukałem przez google ale podobnego nawet nie znalazłem;/
Edit1; Czy jest gdzieś darmowy skrypt który pokazuje mi w okienku moje 6 aktualnie trwających aukcji(taki który można umieszczać na aukcjach;p)? czy nie ma?
PzDr i Dzięki Ziele
  • 0

#6 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 05 04 2008 - 15:28

Wątpie żeby był taki skrypt... Ewentualnie można próbować napisać, ale ja na google tak dobrze sie nie znam więc nie do mnie z tym :)
A ten wzór jak nie taki to na pewno będzie gdzieś podobny.. Zapewne wystarczą drobne przeróbki..

Ewentualnie zapraszam TU: http://drawter.com/
(Niedawno znalazłem w necie :))
  • 0

#7 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 05 04 2008 - 19:57

Skrypt który pokazuje jakie mam jeszcze aukcje na 100% jest lecz ja jak do tych czas się z takowym nie spotkałem za free;/
to będę miał mały problemik;/ albo wywalę wywalę moje grafiki do kosza;/(:) ) albo nauczę się html(;//) :) Albo znajdę kogoś który mi w tym pomoże :) :)
Wymiary już mam tło oraz grafiki też i tekst na stronę też mogę mieć tylko teraz będzie problemik z napisaniem skryptu;/
  • 0

#8 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 06 04 2008 - 15:59

Poproś na forach... Może znajdzie się ktoś kto ci da skrypt za darmo :)
  • 0

#9 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 06 04 2008 - 16:04

Postanowiłem zrobię sobie sam skrypt (o ile znajdę jakiegoś ziomka co byłby mi chętny pomóc) bo ja się na EDHTMl nie znam, a na necie takowego poradnika jeszcze nie znalazłem;/ jest jakaś osoba która by była skłonna mi podpowiadać przez gg? (bo przecież z każdą pierdółką na forum nie będę przychodził:) )
PzDr

Edit1:
Z lewej strony mam panel z 3/4 przyciskami i chcę żeby od lewej i od prawej strony było 10 pixeli przerwy i dopiero po przerwie(z prawej strony była linia (lecz nie umiem ustawić tak żeby ta linia była koło wszystkich obrazków;/) tylko mi zawsze wywali obrazki na dół kto mi powie jak to mam zrobić;/
Powie mi ktoś na czym zahostować grafikę do allegro?
No i ostatnie pytanko:) w jakim formacie mieć przyciski i logo(bmp/jpg/gif) czy coś innego?
  • 0

#10 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 08 04 2008 - 12:29

Początku nie zrozumiałem, ale...

No i ostatnie pytanko:) w jakim formacie mieć przyciski i logo(bmp/jpg/gif) czy coś innego?

.png ewentualnie .gif

Powie mi ktoś na czym zahostować grafikę do allegro?

Polecam imageshack.us
  • 0

#11 Wyrwigrosz

Wyrwigrosz

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 08 04 2008 - 19:55

Cały czas uczę się obsługiwać EDHTML lecz za dobrze mi to nie idzie znów mam kilka pytań;/ :
g
dzie w EDHTML ustawia się jaka ma być rozdzielczość strony (PIXELE)

to niżej opisane jest trochę chaotycznie lecz nie wiem dokładnie jak to opisać
mam z boku trzy rysunki i chcę koło każdego z tych trzech rysunków wstawić linie(którą sam namalowałem)(PIONOWĄ)(która oddziela te obrazki od tekstu)). Tylko nie wiem jak to zrobić żeby koło tych obrazków szła ta linia co ją wstawiam. Bo gdy wstawię tą linie koło nich to od razu te obrazki idą na dół;/ pod tą linie(a ja chcę żeby te obrazki były koło siebie). Mam nadzieje że zrozumieliście to pytanie(sam nie wiem jak to mam opisać)

Jest możliwe napisanie skryptu na wysuwające się menu w HTML? znalazłem taki skrypt, ale w javie ;/ a z tego co mi wiadomo na allegro można tylko html używać;/ (chodzi mi o takie coś- jest klawisz klikasz na niego i wysuwa CI się prostokątna kratka (na które są informacje)

Z góry dziękuje za odpowiedź:) jak się dowiem jak to robić to mam nadzieje że dalsza część tworzenia strony pójdzie bezproblemowo
Edit1; Czy jest możliwe przydzielenie osobnego tła (background) do wybranego miejsca? np z lewej strony taki pasek(200pixeli;p) czerwony w kropki a reszta czarne w kropki (800pixeli)

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: tworzenie stron internetowych



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych