Skocz do zawartości


Zdjęcie

[forum] Phpbb czy IPB?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 logik_smoczek

logik_smoczek

    Początkujący

  • 75 postów

Napisano 03 06 2006 - 16:46

Które forum jest lepsze jakościowo Phpbb czy IPB :?:

  • 0

#2 biskup

biskup

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 23 08 2006 - 23:10

Kiedyś administrowałem forum phpBB (bez modyfikacji) i phpBB2 modified by Przemo. Głównym plusem tego (tego, znaczy phpBB) forum jest to, że jest ono CAŁKOWICIE za darmo (wersje zmodyfikowaną można ściągnąć [Z TĄD]). Sam nigdy nie administrowałem forum na siliniku Invision Power Board, ani nie miałem jakiś kumpli, którzy wydaliby kasę na to, więc nie mogę dokładnie Ci napisać czym się różnią. Ale logicznie myśląc (po chłopsku), skoro IPB kosztuje, oznacza to, że ma więcej funkcji, ma ładniejsze skórki itp.
Najlepiej by było, jakby wypowiedział się tutaj administrator tego forum. On/ona, zapewne też zaczynał/a na phpBB, tak jak my szaraczki :P.

Pozdrawiam,
biskup

  • 0

#3 Respev

Respev

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 26 08 2006 - 22:23

Witam,

Ze skryptem Invision Power Board obchodzę się od bardzo dawna, a konkretnie od kwietnia 2004 roku. IPB daje duże większe możliwości, jest dużo bardziej wydajne od phpbb i naprawdę ekonomiczne. Aktualna wersja (2.1.7) posiada nawet skaner antyrobaczy (skanuje on zawartość forum w celu znalezienia szkodliwych skryptów). Naprawdę nie ma co porównywać Invision Power Board do phpbb. To tak jakby porównać Windows XP do Debiana. Dla zainteresowanych umieszczam screen panelu administratora skryptu IPB:

Dołączona grafika
  • 0

#4 Slavo

Slavo

    Stały użytkownik

  • 189 postów

Napisano 26 08 2006 - 22:39

Nie patrzy się na "bajerki", "skórki" i inne pierdoły, tylko na bezpieczeństwo skryptu. W tej kwestii IPB jest zdecydowanie lepsze.
  • 0

#5 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 27 08 2006 - 18:13

Czemu nikt nie wspomina o SMF?? Wiem że to temat o phpBB i IPB, ale do zwyczajna dyskryminacja :angry2:

Simple Machines Forum też jest bardzo dobre a w dodatku darmowe. Możliwości są porównywalne z IPB a co najważniejsze do IPB dodatków nie ma, a do SMF jest całkiem sporo. Są one oczywiscie darmowe. Zresztą poczytajcie sobie sami na http://smf.pl/ lub http://www.simplemachines.org/

Jedyne co jest gorsze w SMF to tylko wygląd, ale zawsze można go zmienić ^_^

Sam używam SMF na swoim forum i jestem nim zachwycony.
  • 0

#6 Respev

Respev

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 27 08 2006 - 18:50

Możliwości są porównywalne z IPB a co najważniejsze do IPB dodatków nie ma, a do SMF jest całkiem sporo.

A www.invisionize.com to pies? ^_^ Do IPB 2.1.x jest chyba ponad 300 modyfikacji :closedeyes:
  • 0

#7 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 27 08 2006 - 18:53

I. 300... do SMF jest kilka razy więcej :glare:
II. 2.1.x jest płatne :glare:
  • 0

#8 Respev

Respev

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 28 08 2006 - 16:49

II. 2.1.x jest płatne :glare:

Ale 2.0.0 nie jest.

I. 300... do SMF jest kilka razy więcej

http://mods.simplemachines.org/ to ja chyba liczyć nie umiem...
  • 0

#9 Kisieluś

Kisieluś

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 21 09 2006 - 16:35

Ale 2.0.0 nie jest.
http://mods.simplemachines.org/ to ja chyba liczyć nie umiem...

Jest, teraz już jest, jedynie Ci co ściągneli IPB ze strony producenta mają legalne IPB.
Ogólnie mówiąc, zajmuję się phpBB i IPB, mogę z pewnością powiedzieć, że IPB jest jednym z najlepszych skryptów na fora (vBulletin niestety wygrywa). Jeśli chcesz założyć forum na darmowym skrypcie, to phpBB.
  • 0

#10 Saletra

Saletra

    Zaawansowany użytkownik

  • 937 postów

Napisano 21 09 2006 - 16:42

Jest, teraz już jest, jedynie Ci co ściągneli IPB ze strony producenta mają legalne IPB.
Ogólnie mówiąc, zajmuję się phpBB i IPB, mogę z pewnością powiedzieć, że IPB jest jednym z najlepszych skryptów na fora (vBulletin niestety wygrywa). Jeśli chcesz założyć forum na darmowym skrypcie, to phpBB.


A kto udowodni, że IPB, które masz zainstalowane na serwerze NIE ściągnąłeś ze strony producenta, kiedy to je udostępniał?

#11 Kisieluś

Kisieluś

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 21 09 2006 - 18:39

A kto udowodni, że IPB, które masz zainstalowane na serwerze NIE ściągnąłeś ze strony producenta, kiedy to je udostępniał?

Nie mam, IPB sprawdza często fora, pisząc maile do administratorów żeby przesłali im jakiś tam plik. (Słyszałem to właściwie w zime od gostka z invisionboard.pl).

Ale IPB, mam chyba od Ciebie jedno... lub od tego drugiego pana admina. ;]

  • 0

#12 Szymek

Szymek

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 02 12 2006 - 06:59

Polecam IPB łatwa i prosta obsługa tym bardziej że jesteś początkujacy. (Nie chce nic mówić ale IPB jest płatne)

  • 0

#13 LuQa8

LuQa8

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 27 12 2006 - 17:08

Polecam PhpBB by Przemo.Jest super,i ponadto jest darmowe. :)
  • 0

#14 Bartfoket

Bartfoket

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 27 12 2006 - 17:12

Poleciłbym IPB, bo phpbb jest bardziej dziurawe (przez to, że jest darmowe) no i IPB jest bardziej zaawansowanym skryptem.
  • 0

#15 Pioteer

Pioteer

    Początkujący

  • 90 postów

Napisano 27 12 2006 - 21:13

PhpBB by przemo za bardzo obciąża serwer. Ma za dużo nie potrzebnych bajerów. Jeżeli myślisz o zrobieniu forum dla szerszej grupy odbiorców to nie polecam tego skryptu. Wysyła zbyt dużo żądań do serwera. Skrypt raczej dla 'dzieci neo' poszukujących masę bajerów.

PhpBB wersja bez modyfikacji. Byłem administratorem serwisu na fora.pl nigdy nie narzekałem.

IPB nie korzystałem nie wiem. Pomimo konieczności zapłaty zapewne warto skrypt przypadł mi do gustu. Co do bezpieczeństwa to niech administratorzy zabiorą tu głos.

  • 0

#16 adrkwi

adrkwi

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 27 12 2006 - 21:35

korzystam z przema ale jeżeli miałbym taką możliwość to natychmiast przeniósłbym się na IPB :) skrypt lepiej zabezpieczone i ogólnie wydajniejszy
  • 0

#17 tco

tco

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 28 12 2006 - 18:44

Nie ma co porównywać. Zdecydowanie IPB. phpBB ma bardzo dużo dziur, a IPB bezpieczne i daje duże możliwości :)
  • 0

#18 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 29 12 2006 - 19:38

Na swoim forum korzystam z phpBB by Przemo. Raczej nie dlatego że jest lepsze, ale ponieważ jest całkowicie darmowe. Przez pewien okres administrowałem też forum opartym na skrypcie IPB - musze przyznać że jest on bardzo rozbudowany, jednak niektóre elementy (np. niektóre skórki i opcje) nie podobają mi się.
  • 0

#19 leshniak

leshniak

    Ekipa tweaks.pl

  • 60 postów

Napisano 30 12 2006 - 13:07

phpbb jest bardziej dziurawe (przez to, że jest darmowe)

Gów... prawda :). Nie można kojarzyć darmowego z dziurawym :)

Ale IPB jest jak dla mnie najlepszym skryptem.
  • 0

#20 Bartfoket

Bartfoket

    Początkujący

  • 13 postów

Napisano 30 12 2006 - 19:54

nie g... prawda tylko tak jest. Im bardziej sławne, tym więcej dziur się wynajdzie !

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: IPB IP.Board



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych