Skocz do zawartości


Zdjęcie

dziwny start komputera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 klawiu

klawiu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 01 11 2014 - 10:28

Witam.
Dzisiaj rano, po naciśnięciu startu komputer włączył się, ale nie wystartowała płyta i windows, a wentylatory chodziły jakby było mu ciężko. Po zresetowaniu ponownie ruszył identycznie, po kolejnej próbie komputer nie reagował na przycisk. Za każdym razem wyłączałem z tyłu zasilanie, gdy już nie reagował to odczekałem około 15 minut i komputer ruszył normalnie i teraz jest ok.
Czy to dziwne zawieszenie i spoko, czy zacząć się martwić i szukać serwisu icon_smile.gif

Zestaw: i7, 2x8 ram, gtx770, zasilacz 750 W, asus maximus VII rangers, zestaw ma 2 miesiące.

 


Proszę o opinię.

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 11 2014 - 17:23

Zasilacz 750W ? Tzn? model/marka?

Sent from my I8190 using Tapatalk

  • 0

#3 klawiu

klawiu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 02 11 2014 - 19:04

Corsair CX Series 750W ATX Modular 80 Plus Bronze


  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 03 11 2014 - 04:25

Wątpie żeby była to wina zasilacza, ale też nie możemy tego wykluczyć. Pożycz od kogoś jakiś inny zasilacz ale tylko i wyłącznie renomowanej marki, podłącz i sprawdź jak włącza się PC.
Dodatkowo mógłbyś oglądnąć MOBO czy jest wszystko w porządku z kondensatorami, chodzi mi dokładnie czy nie są wypukłe/popękane itp...

Sent from my I8190 using Tapatalk
  • 0

#5 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 03 11 2014 - 10:33

Sprawdź wtyki na płycie głównej od zasilacza - dopchnij ewentualnie wyjmij i zalącz od nowa.


  • 0

#6 com-batant

com-batant

    Początkujący

  • 46 postów

Napisano 03 11 2014 - 11:39

A może po prostu miałeś jakąś zawiechę wentylatorów. Dlatego po pierwszym uruchomieniu komputer Ci się wyłączył i nie chciał przez kilkanaście minut zaskoczyć.


  • 0

#7 klawiu

klawiu

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 07 11 2014 - 19:54

Dzięki za wszelkie info, posprawdzam.

Popytałem co nie co o płycie, bo podczas normalnego uruchamiania, gdy włącze zasilanie z listwy lub z tyłu kompa i po jednorazowym naciśnięciu startu płyta główna rusza na jakieś 2 sekundy i wyłącza się i po 2 sekundach uruchamia się standardowo. Podobno może tak być, że sprawdzane są w ten sposób wszelkie napięcia/ustawienia ze względu na możliwości wszelkich podkręceń i płyta główna mając zabezpieczenia tak własnie robi.

Jednak nikt mi nie jest w stanie odpowiedzieć, że tak to być powinno. W salonie gdzie zamówiłem sprzęt powiedzieli że może tak być, a co do zawieszenia to jeśli się będzie powtarzało często to do serwisu, ale jak jest to bardzo rzadko to nie ma co oddawać bo tylko sprawdzą czy działa i nic nie zrobią.

 

 

No i muszę dodać,że takie dziwne zawieszenie miałem tylko ten raz.



Użytkownik klawiu edytował ten post 07 11 2014 - 19:59

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych