Skocz do zawartości


Zdjęcie

dysk zewnętrzny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafka.photo

rafka.photo

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 03 01 2016 - 23:44

Witam,

mam problem z dyskiem zewnętrznym, kiedy podłączam go pod USB nie mogę do niego wejść, tylko Windows chce go formatować, kiedy podłączam do innego kompa jest to samo, natomiast kiedy podłączam go pod tv to czyta filmy zapisane na dysku.  Wyświetlał się w pewnym momencie jakiś komunikat z błędem CRC. Będę wdzięczna za pomoc, jak się dostać do moich danych zapisanych na dysku, dodam że średnio komputerowa jestem także jakby mi ktoś rozpisał łopatologicznie byłabym niezmiernie wdzięczna....

 

Pozdrawiam



  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 04 01 2016 - 08:50

Dysk podpinasz bezpośrednio pod telewizor, czy pod dekoder? Filmy były zapisywane w jaki sposób? Tj nagrywane z TV, czy przez komputer?.



  • 0

#3 pawel315

pawel315

    Uzależniony od forum

  • 1 553 postów

Napisano 04 01 2016 - 17:05

Przekopiowałbym dane za pomocą jakiegoś Linuxa Live CD, bo on odczyta ten dysk w przeciwieństwie do Windowsa, Następnie sformatował dysk i przekopiował dane znów na ten dysk i już Windows by się nie czepiał.


  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 05 01 2016 - 08:22

Ostrzegam tylko, że jeżeli dysk był podpięty pod dekoder i filmy były nagrywane z TV to żadne inne urządzenie go nie odczyta! Wynika to stąd. że dekodery szyfrują dyski (podobnie dekodery z nagrywarkami np z UPC, Polsatu, Vectry) i nawet po podpięciu takiego dysku do identycznego urządzenia nie będzie on widoczny tzn sam dysk będzie, ale nie jego zawartość.

PS Dotyczy to przede wszystkim urządzeń nagrywających w jakości HD.



Użytkownik Czarcik_s edytował ten post 05 01 2016 - 08:36

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: dysk zewnętrzny format



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych