Skocz do zawartości


Zdjęcie

darmowa energia - czy naprawdę istnieje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 18 12 2008 - 16:54

http://www.eioba.pl/a91241/darmowa_energia...erpetuum_mobile
Ostatnio coraz więcej można przeczytać o nadsprawności, czyli zjawisku w które fizycy sypią gromami, a które forsują pasjonaci. Zainteresował mnie tekst z linku powyżej, i zastanawiam się czy pewien układ magnesów rzeczywiście będzie sam siebie wprawiał w ruch, czy też III prawo Newtona zostanie zachowane, i pola magnetyczne się zrównoważą.
A Wy jak sądzicie? Warto bawić się w darmową energię, czy to może ściema?

  • 0

#2 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 18 12 2008 - 19:10

moim zdaniem pomysł dobry, aczkolwiek nic nie jest na wieczność.

Te magnesy będą się osłabiać, aż w końcu trzeba będzie wymieniać.

Pomysł podobny do elektrowni wiatrowych. Dobre, tanie i ekologiczne.

  • 0

#3 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 18 12 2008 - 20:19

Tyle że elektrownie wiatrowe są o wiele słabsze a jeśli zamontować by, dajmy na to wielkie wirniki (coś w stylu w tych elektrowniach na wiatr) to można by otrzymać gigantyczne złoża niespożytkowanej energii którą potem można by gromadzić i rozsyłać. Załóżmy 100 takich wiatraków i można by cały kraj zasilić.
  • 0

#4 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 18 12 2008 - 20:27

ja na miejscu energetyków kombinowałbym z piorunami. Energii dużo. Jedynym problemem jest przechwycenie pioruna i bezpieczne zmagazynowanie energii. Hitler kombinował z tego typu energią i mu nie wychodziło. Może by tak udoskonalić jego wynalazek?
  • 0

#5 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 18 12 2008 - 22:11

Czy ja wiem... Człowiek jak próbuje ujarzmić naturę to później źle sie dzieje.
  • 0

#6 Ziele

Ziele

    Biblioteka Zielińskiego

  • 1 812 postów

Napisano 18 12 2008 - 22:59

Dlatego nie chodzi o jej ujarzmienie, a o nagięcie jej do swoich potrzeb.
  • 0

#7 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 19 12 2008 - 00:15

Cóż, ogranicza nas głównie III prawo Newtona, które podobno słynny fizyk źle zinterpretował po Galileuszu. Wykorzystują to fascynaci tworząc takie właśnie urządzenia, co i mnie natchnęło. Chciałbym zrobić na próbę taki układ magnesów (wstępnie od elektrowentylatora, mam tego pod dostatkiem), a gdyby się udało, to zaopatrzę się w mocniejsze neodymowe. :P
  • 0

#8 Lich-koś

Lich-koś

    Who doesn't like chocolate rain?

  • 126 postów

Napisano 19 12 2008 - 19:38

No to czekamy na zeznania Plusa z tworzenia nam wolnej energii :P
  • 0

#9 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 19 12 2008 - 20:06

Polecam przeczytać całą dyskusję na ten temat na Wykopie
  • 0

#10 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 19 12 2008 - 21:35

ja tam fizykiem nie jestem ale z tego co mi tam świta to magnes chyba trzeba jednak najpierw namagnesować?

Perpetum mobile nie moze istnieć, czy właśnie największe umysły świata cos przeoczyły i próbują uzyskać energię z fuzji termojądrowej?

^^Trochę odpycha mnie ta dyskusja na Wykopie. :P
Generalnie chcę zaspokoić swoją ciekawość, i nie twierdzę że perpetuum mobile istnieje. Jakkolwiek silnik Adamsa przy dobrze dobranych parametrach oddawał więcej energii niż wziął, a Nikola Tesla uzyskał energię znikąd (w co przy geniuszu tego człowieka byłbym w stanie uwierzyć).
Wiedzę opieram tylko na tym co wyczytałem gdzieś w sieci, nie próbuję analizować tego liczbami, więc mogę śmiało powiedzieć że biorę się za paranaukę. :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych