Skocz do zawartości


Zdjęcie

czarny ekran podczas wybudzenia komputera


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 30 04 2014 - 21:19

Witam.

 

Od pewnego czasu walczę z pewnym poważnym problemem, który pojawił się po tym jak zastosowałem się do instrukcji w tym artykule http://tech.wp.pl/kat,130048,title,Akcja-detoksykacja-czyli-czyscimy-komputer,wid,16429375,wiadomosc.html?ticaid=112a4d, a dokładniej po grzebaniu w uruchamianych usługach i program podczas startu systemu. Niestety nie jestem w stanie określić powodu dokładniej, być może się mylę i to nie miało żadnego wpływu jednak jestem dość pewien.

 

A teraz sam problem.

W skrócie: usypiam komputer i przy próbie wybudzenia go monitor pozostaje czarny, reszta tj. procesor, dysk itd. wydają się normalnie startować, słychać wentylator, kontrolki się świecą, problem jest tylko w z monitorem. Dopiero po wyłączeniu na siłę przyciskiem i uruchomieniu mogę korzystać z komputera, obecnie wyłączyłem możliwość uśpienia jednak przy laptopie jest to dość duży problem, gdyż funkcja sleep jest dość przydatna.

 

Laptop Dell XPS 15 L502X, intel i5, nvidia gt540m oraz intel hd graphic 3000, 8gb ramu, oryginalny windows 7 professional 64  bit SP1.

 

Bios aktualny, wszystkie sterowniki również, aktualizowane dzisiaj, usługi oraz programy w autostarcie aktywne wszystkie.

 

Proszę o pomoc i z góry dzięki.



  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 05 2014 - 11:32

Próbowałeś może korzystać z przycisku funkcyjnego(fn+..1-9) do wybudzenia monitora?



  • 0

#3 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 01 05 2014 - 14:05

Owszem, próbowałem i nic, to samo z próbą wyłudzenia ze stanu hibernacji, niby coś startuje, system się wczytuję ale ekran dalej czarny.
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 05 2014 - 23:38

Może spróbuj wyłączyć wszystkie programy z autostartu bez ponownego uruchamiania laptopa. I sprawdź czy wybudzisz lapka ze stanu hibernac ji.
  • 0

#5 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 05 05 2014 - 12:29

Może spróbuj wyłączyć wszystkie programy z autostartu bez ponownego uruchamiania laptopa. I sprawdź czy wybudzisz lapka ze stanu hibernac ji.

Niestety nie pomogło.


  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 05 05 2014 - 15:50

Spróbuj zmienić całkowicie plan zasilania, być może to powoduje że laptop nie chce się wybudzać.


  • 0

#7 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 05 05 2014 - 18:12

Aktualizacja BIOSu jeśli dostępna, plus patche do Windows.


  • 0

#8 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 31 05 2014 - 22:45

Bios dla mojego kompa jest nieaktualizowany od 2012 roku, co do patchy to system jest oryginalny także wszystkie aktualizacje i service packi są instalowane na bieżąco no chyba że chodzi o jakieś inne patchy ale nic mi o tym nie wiadomo, więc jeżeli bym mógł to proszę o wiécej info. Co do zmiany planu zasilania to zaraz spróbuję.

Użytkownik Arth edytował ten post 31 05 2014 - 22:47

  • 0

#9 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 25 07 2014 - 00:39

Bios dla mojego kompa jest nieaktualizowany od 2012 roku, co do patchy to system jest oryginalny także wszystkie aktualizacje i service packi są instalowane na bieżąco no chyba że chodzi o jakieś inne patchy ale nic mi o tym nie wiadomo, więc jeżeli bym mógł to proszę o wiécej info. Co do zmiany planu zasilania to zaraz spróbuję.

 

No więc tak.

Przepraszam za jeden post pod drugim ale minęło już sporo czasu i chciałbym odświeżyć temat. Z racji, że mam teraz trochę więcej czasu postawiłem system od nowa. No i niestety problem występuje dalej także cholera wie czym jest to spowodowane. 

Mam parę próśb. Czy ktoś mógłby napisać o jakie patche do windowsa konkretnie chodzi? Czy o jakieś hotfixy które nie są w windows update? System oryginalny i wszystko instaluje się na bieżąco.

 

Co do planu zasilania to zmiana nic nie pomogła ale może chodzi konkretnie o coś? Np. wyłączenie dysku twardego?

Zaobserwowałem też, że po wyłączeniu laptopa na siłę i uruchomieniu, gdy zostaję zapytany czy kontynuować wznawianie czy usunąć dane przywracania i uruchomić na czysto, po wybraniu opcji kontynuowania system niby się wczytuje zanim pojawi się okno z kontem użytkownika widzę czarny ekran i nic.

Proszę o jakieś wskazówki.

 

Nie jestem w stanie powiedzieć kiedy to się stało. Czy było tak już od momentu zainstalowania sterowników, czy od postawienia systemu bo sprawdziłem to dopiero gdy już miałem zainstalowane sporo rzeczy.


  • 0

#10 Aal

Aal

    ...

  • 161 postów

Napisano 26 07 2014 - 10:43

Sprawdź czy w Biosie masz włączone zaawansowane zarządzania energią ACPI. W właściwościach komputera również powinno Ci pisać, że jest to komputer ACPI.
  • 0

#11 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 26 07 2014 - 14:52

Naprawione, zainstalowałem jeszcze raz sysytem i sterowniki w kolejności zalecanej przez Della. Natomiast mam problem z bluetoothem. Niby wszystko ok, myszka podłączona ale po uruchomieniu kompa juz nie działa i to nie tylko mysz.

  • 0

#12 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 27 07 2014 - 10:10

Sterowniki do bluetooth znajdziesz na stronie producenta Dell'a

  • 0

#13 Arth

Arth

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 28 07 2014 - 07:32

Temat do zamknięcia. Znów po którejś z kolei instalacji sterowników wszystko działa, ale ponownie to było dość losowe

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: problem budzenie wybudzanie stan uśpienia



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych