Skocz do zawartości


Zdjęcie

[css] Problem z wymiarami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 17 04 2007 - 21:53

Witam

Mam taki problem, głównie dotyczy on przeglądarki Firefox. Na innych przeglądarkach nie znalazłem błędu, ale jeśli jakieś by były proszę pisać, bo mimo że serwis jest w wersji testowej, to powinien nie posiadać błędów.

Tak więc chodzi o rozmiar pola tekstowego w topie. Raz jest dobrze (czyli jakieś 15px wysokości) a raz jest źle (10 lub mniej). Chodzi o logowanie oraz wyszukiwarkę. Jak nieco połazicie po serwisie to zaobserwujecie zmiany lub ich brak. W IE i Operze działa dobrze. aktualnie dałem tam w

<input style="height:15px;...

no ale nie działa to zabardzo. Jak dam F5 to niby jest dobrze, ale nie zawsze tak jest. Tak więc ma ktoś jakiś pomysł?

 



  • 0

#2 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 17 04 2007 - 22:18

Pierwsza rzecz - usuń zdublowane metatagi :) Bo jest ich kilkadziesiąt.
Po drugie... na początek w pliku cssa zadeklaruj domyślny wygląd, a zarazem wysokość pola input. Sprawdź czy coś się zmieniło. Jeśli nie, przejrzyj kod czy nie dublujesz gdzieś wysokości tych elementów. Po trzecie - zwaliduj stronę.
Jeśli to nie pomoże - pisz :]

  • 0

#3 michal1-1991

michal1-1991

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 22 04 2007 - 13:59

Więc zrobiłem jak mówiłeś...

1 - meta tag pokazuje się tylko jeden... albo wcale, ale to tylko w kilku przypadkach.
2 - po zdeklarowaniu wysokości w pliku css działa identycznie
3 - dublować z pewnością się nie dubluje
4 - poprawiłem co nieco i strona jest zgodna z CSS, XHTML oraz RSS

efekt: WCIĄŻ TO SAMO ;)
  • 0

#4 Kai

Kai

    Stały użytkownik

  • 237 postów

Napisano 22 04 2007 - 23:00

Nie miałem czasu zbytnio testować, ale wrzuciłem sobie kod jednego Twojego inputa i odpaliłem na IE7, Operze i FF. Wszędzie wygląda jak na FF. Tak więc, spróbuj zwiększyć wysokość i zobaczy czy będzie się zmieniać tylko w FF, a w reszcie przeglądarek nie zmieni się. Spróbuj dodać też atrybut max-height, padding na 0 i margin na 0. Jeśli to nie pomoże możesz wykorzystać parametr size do określenia wysokości - powinno działać dobrze. Masz trzy porady. Jeśli nadal nie wyjdzie, pisz. Postaram się poświęcić temu więcej czasu :]

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: CSS



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych