Skocz do zawartości


Zdjęcie

compaq presario c700


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 pingwin72

pingwin72

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 04 10 2008 - 11:32

witam.mam ogromny problem z dzwiekiem a raczej z jego brakiem.sledzilem kilka dni rozne fora i stosowalem porady bez wiekszego rezultatu.czy moglby mi ktos poradzić co mam zrobic (tak doslownie krok po kroku) by mój komp zaczął mówić.brakuje mi takze driver-a do karty wifi...bardzo proszę o pomoć bo jeszcze chwila a oszaleje.

  • 0

#2 eunstachy

eunstachy

    Zaawansowany użytkownik

  • 512 postów

Napisano 04 10 2008 - 16:59

Może opisz dokładniej problem? Co już Ci radzili zrobić i co zrobiłeś? Od kiedy jest ten problem? Na czym dokładnie polega?

  • 0

#3 pingwin72

pingwin72

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 04 10 2008 - 19:04

Z compaq-ami zawsze był problem, jeżeli chodzi o audio. Posiadam jeszcze jednego laptopa compaq-a presario c500 i poszedłem na łatwiznę, jeżeli chodzi o stery. Wgrałem Chipset z owego modelu i na pierwszy rzut oka było wszystko ok. Po wgraniu drivera audio komp. (presario c700) rozpoznał mi, że jest karta muzyczna. Następnie dograłem kolejny kodek, po którym wyskoczył mi komunikat,że nie można zainstalować go, bo nie ma takiego urządzenia w kompie by go zainstalować. Na forum wygrzebałem, że należy zainstalować poprawkę chipsetu i ponownie (po uprzednim odinstalowaniu sterów audio) zainstalować drivery audio.Zrobiłem tak i...nic. Oto spis sterów, z których korzystałem: 1 - Microsoft uaa bus driver for hd audio (sp33867) 2 - conexant high definition audio ver.3.33.0.0 rev.a (sp36090),chipset:infinst_autol.Jeżeli będziesz mógł mi poradzić gdzie tkwi błąd to będę bardzo wdzięczny.Jeżeli to ma jakieś znaczenie to laptop był zakupiony w Anglii.Korzystam z systemu m.s.windows xp prof. Sp.2.
  • 0

#4 pingwin72

pingwin72

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 06 10 2008 - 19:21

Wygrzebane na forum...Pojawił się dźwięk aczkolwiek nie działa regulacja głośności <_<
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
| (1) Sciagamy sterowniki: |

a. chipset => http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/17679/
b. grafika => http://www.laptopvideo2go.com/drivers/xp
c. dzwiek, modem, kamera, touchpad, wifi, czytnik, bluetooth
=> ze strony http://www.hp.com, gdzie wyszukujemy sterowniki dla "dv6000 CTO", sciagamy:
(paczki z podanymi nr spXXXXX, sa najaktualniejsza wersja w dniu 23 paz 2007, radze
sciagac ewentulane nowsze wrsje sterownikow, dlatego podaje ich pelne nazwy)

- dzwiek : "sp34200 Conexant High Definition Audio Driver"
"sp33867 Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio"
- kamerka : "sp33544 HP Pavilion Webcam Driver"
"sp35414 HP 1.3 MegaPixel (MP) Webcam Software Drivers"
- touchpad : "sp35444 Synaptics Touchpad"
- modem : "sp33742 HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP"
- wifi : "sp36684 Broadcom Wireless LAN Driver"
"sp34510 HP Wireless Assistant"
- czytnik : "sp33413 Ricoh 5-in-1 Card Reader Driver"
- bluetooth : "sp32883 Software and Drivers for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless"
- opcjonalnie : "sp34444 Restoring HP QuickPlay Boot" (wlaczanie PC dowolnym z "niebeskich" przyciskow)
"sp33258 HP Quick Launch Buttons" (Przywroci np. sciszanie "niebeskimi" przyciskami)
"sp32299 HP Battery Check" (wymagany NET FrameWork w ver. min. 2.0)

d. Fingerprint Sensor => musimy wyszukac na wlasna reke: sterownik "sp35337", program firmy VeriSoft "sp35640"


| (2) Instalujemy |

a. CHIPSET - czyli motherboard, czyli plyta glowna.

b. nastepnie "Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp33867)",
w trakcie instalacji wykryje nam nowe urzadzenie, nie anulujemy, ani nic nie robimy, czekamy na koniec
instalacji i zgadzamy sie na restrat, po restarcie pojawi nam sie okienko wykrycia nowego urzadzenia,
podobnie jak wyzej, nie reagujemy.

c. DZWIEK, czyli "Conexant High Definition Audio Driver",
po rozpakowaniu wlaczy sie okienko wyszukujace urzadzenie HD, nic nie znajdzie i wyskoczy blad, jezeli zniknie
okienku wykrycia nowego sprzetu wylogowujemy sie i logujemu ponownie. W okienku wykrycia nowego sprzetu, ktore
wczesniej zignorowalismy, dzwiek bedziemy instalowac recznie, wybieramy:
- "Nie, nie tym razem" klikamy "Dalej",
- "Zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji" klikamy "Dalej",
- "Nie wyszukuj, wybiore sterownik do zainstalowania" klikamy "Dalej",
- Wybieramy "wszystkie urzadzenia" klikamy "Dalej",
- Klikamy "Z dysku" i w nowym oknie "Przegladaj", tu otwieramy folder sp34200 (Czyli "Conexant High
Definition Audio Driver") i wybieramy plik "At8VEN5a", klikamy "OK" i jeszcze raz "OK", klikamy "Dalej",
- Zgadzamy sie jezeli wyskoczy jakis blad w trakcie instalacji, o braku podpisu, itp.,
- Instalacja powinna zakonczyc sie pomyslnie.

d. MODEM, czyli "HD Audio Soft Data Fax Modem with SmartCP",
podobnie jak wyzej, musimy przeprowadzic instalacje reczna, tyle ze do okienka wykrywania nowego
sprzetu, jezeli nie wyskoczy nam samo, wchodzimy poprzez: "Moj komputer">>Prawy przycisk myszki>>
"Wlasciwosci">>zakladka "Sprzet">>"Menadzer uzadzen">>na liscie znajdujemy "HD Audio Soft Data Fax
Modem with SmartCP">>Otwieramy>>w zakladce "Sterownik" "Aktualizuj sterownik".

(Dołączona grafika!) Kolejnosc jest wazna: najpierw UAA, potem dzwiek i na koniec modem!

e. GRAFIKA
W przypadku niektorych modeli laptopow / kart graficznych potrzebny jest zmodyfikowany plik INF,
na stronie www.laptopvideo2go.com, sciagamy najnowsza wersje sterownikow oznaczona obok "INF",
oraz sam zmodyfikowany plik "INF". Po rozpakowaniu sterownikow karty, wklejamy zmodyfikowany
plik "nv4_disp.inf", do folderu gdzie rozpakowalismy sterowniki do karty i zgadzamy sie na nadpisanie.
Ropoczynamy instalacje.
Jezeli nalad bedzie wyskakiwal blad, sciagamy kolejny (starszy) plik oznaczony obok "INF",
(na dv6640ew dziala na pewno wersja 165.01), nadpisujemy "nv4_disp.inf" i szuakmy az do skutku.

f. Dalej kolejnosc w zasadzie dowolna, nalezy jedynie pamietac ze:

- obsluge sieci (3 pliki) wgrywamy w kolejnosci: najpierw "Broadcom Wireless LAN Driver" lub
"Software and Drivers for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless", a na koniec jako 3
"HP Wireless Assistant", inaczej moga wyjsc drobne bledy,

Po instalacji Bluetooth klikamy w trayu (kolo zegara) niebeska ikone Bluetooth, konfigurujemy,
a nastepnie grzecznie czekamy az wszystko samo i automatycznie sie zainstaluje, nawet jak pojawi sie
jakies okienko wykrycia nowego sprzetu nie robimy nic, samo zniknie.
Uwaga - kiedy mamy w tym czasie plyte w napedzie, instalacja bedzie trwala dluzej.

- "HP Pavilion Webcam Driver" potem "HP 1.3 MegaPixel (MP) Webcam Software Drivers", gdzie to drugie to
program do obslugi kamary, a te pierwsze to sterownik.

- "sp35337" Fingerprint Sensor Driver, a potem program do obslugi, wybrany przez nas, lub ten od HP,
firmy VeriSoft, czyli "sp35640" Fingerprint Sensor VeriSoft Software.


| (3) Wszystko powinno dzialac sprawnie |


| (4) Instrukcja zostala przetestowana na modelach |

a. z serii HP dv6000 CTO:

- HP dv6640ew
  • 0

#5 pingwin72

pingwin72

    Początkujący

  • 41 postów

Napisano 06 11 2008 - 09:34

Pomógłm mi sterownik z tej strony http://alordofchaos.com/Compaq_C700_aka_C751RN.aspx (Windows XP Drivers 2)

Działa regulacja dżwięku!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych