Skocz do zawartości


Zdjęcie

[cd/dvd] Bootowanie z CD nie działa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomq25

Tomq25

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 01 03 2007 - 21:05

Witam.
Chciałem sobie zainstalowac jeden ze wspaniałych systemów Linux,mając juz zainstalowanego XP. Podczas instalacji owego systemu mój wspaniały sprzęt zawiesił się i po restarcie nie moglem juz załadować Windy:( I wtedy postanowiłem zaryzykować "instaluje jeszcze raz Linuxa":| Udało sie. Pełen optymizmu za wreszcie odpale swojego XP poprzez BootMenagera (lilo) który został wygenerowany podczas instalacji.Ale niestety ponownie sie zawiodłem wyskoczył mi komunikat 'Brak pliku NTLDR'. Po zasiegnieciu informacji co nalezy robic w takiej sytuacji, skopiowałem na partycje z XP pliki NTLDR,ntdetect.com i boot.ini z innej partycji na kórej wczesniej byl zainstalowany Windows. Te wszystkie zabiegi nie przyniosły porzadanego rezultatu. I wtedy postanowiłem zainstalowas Winde od nowa,ale tu wystapił problem.Po ustawieniu wszystkiego w BIOS-ie,podczas startu uruchamia sie plyta instalacyjna,przez chwile pokazuje sie biały napis 'Instalator wykrywa konfiguracje sprzetu'(czy jakos tak) i po tym następuje nieskończona ciemność. Prubowalem również plyt z XP od znajomych z takim samym skutkiem płyta instalacyjna nie chce sie uruchomić.

Czy ktoś moze wie co może być tego przyczyną??

  • 0

#2 pojar

pojar

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 01 04 2007 - 13:01

Ja proponuje podpiąć dysk pod innego kompa tyle że jako drugi i na innym systemie usunąć wszystkie partycje z Twojego dysku przez np Partition Magic i wtedy podpiąć jako master i odpalić instalacje windy.

  • 0

#3 shadow of fight

shadow of fight

    Stały użytkownik

  • 241 postów

Napisano 01 04 2007 - 22:33

Nie potrzebuje tak kombinować skoro ma linucha niech zrobi to z jego poziomu, zaoszczędzi czas i sobie roboty w postaci odpinania wszystkiego i latania z dyskiem
  • 0

#4 pojar

pojar

    Początkujący

  • 51 postów

Napisano 02 04 2007 - 15:32

No tak ale wywnioskowałem że to dopiero początek jego przygody z Pingwinem więc zaproponowałem łatwiejsze rozwiązanie (co wiąże się niestety z większym lataniem) ale zgadzam się z Twoje rozwiązanie tez jest bardzo dobre.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych