Skocz do zawartości


Zdjęcie

brak uprawnień do plików na dysku zewnętrznym.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 macko444

macko444

    Początkujący

  • 38 postów

Napisano 23 11 2012 - 13:17

Witam.
Mam problem z dyskiem przenośnym. Wczoraj wieczorem coś tam robiłem z dyskami i straciłem wszystkie uprawnienia do każdej partycji. W komputerze mam 2 HDD pod SATA + przenośny zasilany oddzielnie pod USB.
Dyski HDD pod sata mogłem sformatować i uprawnienia same się pojawiły. Gorzej z dyskiem przenośnym. I tu teraz nadaje ręcznie uprawnienia do partycji, bez problemu się otwiera ale dalej mam 4 foldery, jeden otwiera się znów do 3 pozostałych znowy mam brak dostępu.
Problem dzieje się również w tym jednym folderze klikając dalej w podfoldery. Sposobem którym dało by radę odzyskać niektóre dane jest nadanie każdemu folderowi i później plikowi nowych uprawnień.
Można to jakoś inaczej zrobić?

Użytkownik Celdur edytował ten post 23 11 2012 - 14:10
"coś tam zrobiłem... "

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 06 12 2012 - 20:06

Może pomoc Microsoftu coś wniesie do tematu: Przejmowanie na własność pliku lub folderu
lub dla Windows 7: Przejmowanie pliku lub folderu na własność

Edit: Prawa administratora dla każdej partycji masz przypisane?

Użytkownik Qauke edytował ten post 06 12 2012 - 20:12

  • 0

#3 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 17 12 2012 - 15:57

Odpal sobie Linux-a z płyty lub USB, np. PartedMagic, łopatologicznie w okienkach przegraj sobie w nim dane na dowolny inny nośnik (obsługa NTFS pod linux-em nie respektuje uprawnień Windows, więc będziesz mógł kopiować do woli) potem format dysku i nowy system plików.

Na przyszłość nie grzeb w uprawnieniach.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych