Skocz do zawartości


Zdjęcie

blue screen błąd 0x00000007b


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 szulczi

szulczi

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 07 11 2009 - 15:58

Witam

Mój problem polega na tym iż włożyłem dysk ATA od pewnego starego komputera..do kompa nowo złożonego ...na tamtym dysk w starym kompie był win xp .. jak teraz go podłączyłem do nowego kompa to wywala mi blue screen 0x00000007b , jak można to naprawić?z góry dzięki za pomoc:)

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 07 11 2009 - 16:04

0x00000007b



Stop 0x0000007B lub INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
Ten komunikat oznacza, że Windows XP nie jest w stanie zlokalizować partycji systemowej lub woluminu startowego podczas uruchamiania. Problem może pojawić się po ponownym partycjonowaniu dysków lub wymianie kontrolera dysków i jego sterowników. W tym wypadku wpisy w pliku Boot.ini nie wskazują już poprawnych partycji.

Rozwiązanie: Jeżeli problem pojawił się po wymianie kontrolera dysków, sprawdź, czy nowy sprzęt jest właściwie skonfigurowany. Następnie uruchom system Windows XP z płyty instalacyjnej, zaloguj się do Konsoli odzyskiwania i użyj polecenia Bootcfg do wyszukania dostępnych instalacji Windows, po czym napraw plik Boot.ini automatycznie. Można także podjąć próbę naprawienia błędu za pomocą polecenia chkdsk /r. W innym przypadku czeka Cię zapewne kupno nowego dysku...


Spróbuj na nowo zainstalować bootloadera spod konsoli odzyskiwania poleceniem fixboot & fixmbr

Możesz uruchomić tryb awaryjny systemu ?

  • 0

#3 dar55

dar55

    Początkujący

  • 25 postów

Napisano 07 11 2009 - 19:24

nic to nie da :) w 99% przypadków
autor system instaluj na docelowym kompie , bład jest od tego że system zainstalował sobie stery do płyty z "dawcy", jak przeniosłeś dysk wynik -> sterowniki są niezgodne
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 10 11 2009 - 13:12

Nie napisałeś jaki to dysk czy PATA czy SATA, także to co napisałem może pomóc tylko przy SATA: spróbuj w ten sposób: wejdź do Biosu (Ctrl+F2, F2 lub klawisz Del w zależności od płyty głównej) i zmień w ustawieniach tryb pracy dysku SATA: IDE(z AHCI) i/lub AHCI: Disabled
Napisz coś więcej o sprzęcie np. typ chipsetu płyt głównych - czasem da się uratowac Windows, zależy jak stary był poprzedni komputer.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: 0x0000007b



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych